Naga Marketsglobuz z wbitą pinezką na kanadzieWraz z wybiciem godziny 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki kanadyjskiej inflacji konsumenckiej (CPI). Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/rocznym powinien powodować umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.


Kanadyjska inflacja CPIZ raportu Statistics Canada wynika, że indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) wzrósł w listopadzie br. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego zaledwie o 1,7%, co okazało się wynikiem gorszym nie tylko od październikowego rezultatu (2,4%), lecz również od i tak już pesymistycznych prognoz na poziomie 1,8%. Warto zwrócić uwagę, że obecny odczyt jest najgorszym od stycznia 2018 roku.

Za tak słaby odczyt odpowiedzialne są przede wszystkim ostatnie spadki cen benzyny. Z wyłączeniem benzyny CPI wzrósł w listopadzie bowiem o 1,9%.

Kanadyjska inflacja CPI

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że w skutek powyższej publikacji doszło do dość znacznego osłabienia dolara kanadyjskiego. Fakt ten sprawił, że mimo iż kurs nie dotarł jeszcze w okolice technicznego poziomu wsparcia, już pojawiła się reakcja popytowa sygnalizująca potencjalne odbicie i otwierająca drogę do dalszych wzrostów.

Do handlu na parach walutowych z dolarem kanadyjskim (CAD) polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

kurs pary walutowej USD/CAD5 strategii jak pogodzić trading z pracą na etacie

Korzystając z okazji, z tego miejsca chciałbym Cię także zaprosić na specjalny webinar, w trakcie którego poznasz 5 strategii umożliwiających bezkolizyjne pogodzenie tradingu z praca na etacie i codziennymi obowiązkami.
Trading ma wiele plusów takich jak np. wolność zawodowa czy nieograniczony potencjał zysków, ale posiada również mankamenty. Jednym z największych jest fakt, że inwestycje w waluty wiążą się z ryzykiem i nie dają gwarancji zysków, ani pewnej wypłaty co miesiąc. Fakt ten sprawia, że zdecydowana większość osób, przynajmniej na początku swojej przygody z tradingiem, zmuszona jest godzić to z pracą dającą komfort i spokój psychiczny.

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: EUR/JPY, GBP/CHF, CAD/CHF
Następny artykułWaves zbiera $120 mln finansowania. Kurs zyskuje ponad 400% w niespełna miesiąc
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here