Naga Marketsglobuz z wbitą pinezką na kanadzieWraz z wybiciem godziny 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki kanadyjskiej inflacji konsumenckiej (CPI). Wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym/kwartalnym/rocznym powinien powodować umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek wpłynie negatywnie na jej wycenę.

  • Inflacja konsumencka w Kanadzie rośnie szybciej niż oczekiwano
  • Kurs dolara najniżej od ponad miesiąca

Ceny dóbr i usług w Kanadzie rosną o wiele szybciej niż oczekiwano

Z raportu Statistics Canada wynika, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w czerwcu br. w stosunku do maja br. aż o 0,8 proc. co okazało się lepszym nie tylko od ubiegło miesięcznego, kiedy  ceny rosły w tempie 0,3 proc., lecz również od i tak już optymistycznych prognoz wskazujących na ich wzrost o 0,4 proc.

Te artykuły również Cię zainteresują
Inflacja roczna a więc w porównaniu z czerwcem 2019 roku wskazuje natomiast na wzrost cen dóbr i usług konsumpcyjnych o 0,7 proc., co również okazało się wynikiem zauważalnie lepszym zarówno od rezultatu sprzed miesiąca, kiedy ceny spadały o 0,4 proc., jak również od prognoz wskazujących na ich wzrost o 0,3 proc.

Na uwagę zasługuje fakt, iż wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych (CPI) rośnie w najszybszym tempie od marca 2011 roku.

Kurs dolara najniżej od 11 czerwca br.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że kurs dolara amerykańskiego spada w relacji do dolara kanadyjskiego nieprzerwanie od początku tygodnia. Wskutek tej deprecjacji rynek pokonał już techniczne wsparcie w wysokości 1,35 CAD i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby w najbliższym czasie osunąć się nawet do 1,3320 CAD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

USDCAD Daily

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here