Naga MarketsO godzinie 16:00 rynki poznały wyniki czerwcowego raportu amerykańskiego Biura Statystyki Pracy odnośnie sondaży JOLTS, które badają liczbę otwartych miejsc pracy, zatrudnienia, zwolnień i zmiany netto ogólnej kondycji rynku oraz wartość kanadyjskiego wskaźnika Ivey PMI.


JOLTs poniżej oczekiwań

JOLTs czyli Job Openings and Labor Turnover survey to przeprowadzana i publikowana przez amerykańskie Bureau of Labor Statistics ankieta, która pozwala ocenić sytuację na rynku pracy. Wskaźnik mierzy liczbę otwartych wakatów czyli miejsc pracy stworzonych, a jeszcze nie obsadzonych do ostatniego dnia roboczego miesiąca kalendarzowego. Jak to zazwyczaj bywa, im wyzszy odczyt wskaźnika tym teoretycznie lepszy jest to sygnał dla waluty. Niższe wartości JOLTs będą z kolei niedźwiedzim sygnałem dla dolara.

Prognozy przed dzisiejszą publikacją zakładały, że liczba otwartych wakatów w czerwcu wyniesie 6,740 miliona, a więc nieco więcej niż poprzednia publikacja (6,659 mln zrewidowane dodatnio z 6,638 mln). Obecny odczyt na poziomie 6,662 mln okazał się więc nieco gorszy od prognoz. Warto jednak zauważyć, że pomimo niewielkiego spadku, w dalszym ciagu jest to jedna z najwyższych wartości w historii. Pełna treść raportu znajduje się pod linkiem.

Źródło: BLS

Kanadyjskie PMI Ivey w dół

Jak wspominałem już we wstępie, równocześnie Instytut Ivey działający przez Western University opublikował swój autorski wskaźnik indeksu menedżerów ds. zakupów (PMI) mierzący comiesięczną zmianę aktywności gospodarczej na terenie Kanady.

Mimo, że analitycy spodziewali się wzrostu wartości wskaźnika do 64,2, to lipcowe rezultaty PMI Ivey na poziomie 61,8 okazały się znacząco gorsze zarówno od oczekiwań, jak również od poprzedniej publikacji (63,1).

źródło: www.iveypmi.uwo.ca

Indeks Ivey PMI to wskaźnik aktywności gospodarczej publikowany przez kanadyjską Richard Ivey School of Business. Budowa wskaźnika jest identyczna jak w przypadku pozostałych indeksów PMI (choćby amerykańśkiego ISM PMI, czy Markit PMI).

Jak reagował USDCAD

Ponieważ obydwie powyższe publikacje okazały się pesymistyczne i nie sprostały rynkowym oczekiwaniom spodziewać mogliśmy się osłabienia zarówno dolara amerykańskiego jak również kanadyjskiego. Spoglądając na wykres USDCAD widzimy, że  opublikowane dane miały zdecydowanie większy wpływ na CAD, w efekcie czego para ta kontynuuje wzrosty i zbliża się w okolice dość istotnego poziomu oporu 1.2996.

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

USDCAD M5

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Wall Street z widokiem na historyczne maksima
Następny artykułWywiad Szczepana Bentyna z Clementem Thibault: O konieczności grania z rekinami oraz meandrach na rynku kryptowalut
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here