Naga MarketsPunktualnie o godzinie 14:30 kanadyjski Urząd Statystyczny przedstawił najnowszy raport z tamtejszego rynku pracy. Wynika z niego, że zatrudnienie wzrosło w lutym aż o 259,2 tys. (1,4 proc.), co okazało się odczytem kilkukrotnie lepszym i to nie tylko od styczniowego spadku o 212,8 tys., lecz również od i tak już optymistycznych prognoz zakładających jego wzrost o 75 tysięcy. Tak znaczny wzrost zatrudnienia w naturalny sposób przyczynił się do niemal skokowego spadku stopy bezrobocia.

Bezrobocie w Kanadzie najniższe od marca 2020 r.

Z raportu Urzędu Statystycznego kanady wynika, że wskutek wzrostu zatrudnienia aż o 259,2 tys., stopa bezrobocia w Kanadzie spadła w lutym br. aż a 1,2 punktu procentowego do 8,2 proc. z 9,4 proc. raportowanego jeszcze w styczniu br. Warto zwrócić uwagę, że jest to najniższe bezrobocie od marca 2020 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Kanadyjski Urząd Statystyczny wskazuje w raporcie, że do wzrostu zatrudnienia i spadku bezrobocia w lutym br., w znacznej mierze przyczyniło się złagodzenie obostrzeń wprowadzonych w celu przeciwdziałaniu rozprzestrzeniania się pandemii. Pozwoliło to na ponowne otwarcie wielu przedsiębiorstw, obiektów kulturalnych i rekreacyjnych, a także niektórych lokali gastronomicznych. Mimo, że nadal obowiązywały tam limity dot. maksymalnej ilości gości i inne wymogi dotyczące zdrowia publicznego, które różniły się w zależności od jurysdykcji, to widać, że zmiany w znacznym stopniu poprawiły sytuację na kanadyjskim rynku pracy.

Statistics Canada dostrzega jednak, że najbardziej poszkodowane z powodu pandemii są młode kobiety, wchodzące dopiero na rynek pracy.

– Związane z pandemią zmiany na rynku pracy w nieproporcjonalnie dużym stopniu dotknęły młode kobiety, zwłaszcza nastolatki. W porównaniu z lutym 2020 r. spadek zatrudnienia wśród kobiet w wieku od 15 do 24 lat stanowił prawie jedną trzecią (30,2 proc.) spadku zatrudnienia ogółem – wskazano w raporcie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos akcje | forex kursy walut | dow | akcje pgnig cena | codzienne komentarze giełdowe |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułCena ropy WTI przekroczyła 63 dolary
Następny artykułURE: PGE Energia Ciepła i ZEW Kogeneracja wygrały nabór na premię kogeneracyjną
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here