Naga Markets


Jared Dillian – były trader Lehman Brothers oraz znany dziennikarz finansowy – uważa, że Kanada stoi przed nie lada kłopotami. Niskie ceny ropy szkodzą kanadyjskiej gospodarce, do tego istnieje jeszcze ryzyko pęknięcia olbrzymiej bańki na rynku nieruchomości.

W wywiadzie dla Mauldin Economics Dillian powiedział, że otworzył krótką pozycję na dolarze kanadyjskim już trzy lata temu, dzięki czemu udało mu się nieźle zarobić. Jeżeli dojdzie do pęknięcia bańki na rynku nieruchomości, to jej skutki będą wyglądać nieco inaczej od tego czego świadkami byliśmy podczas kryzysu w USA w 2008 roku.

Otwórz długą pozycję na USDCAD z brokerem HotForex!

Zdaniem Dilliana istnieje duże prawdopodobieństwo, że FED podniesie stopy procentowe, a w tym samym Bank Kanady dokona kolejnego luzowania polityki monetarnej. W związku z tym na słabego dolara kanadyjskiego zostanie wywarta dodatkowa presja. Problemem jest również rosnąca wartość kredytów konsumenckich i spadek zatrudnienia.

Pełny wywiad można zobaczyć poniżej (ENG):

Jeśli prognozy Dilliana się sprawdzą, USDCAD może sięgnąć nawet 1,60-1,70. Jego zdaniem postawienie shortów na CAD to jedna z najlepszych inwestycyjnych okazji najbliższych lat.

Oto jak zmieniła się sytuacja na USDCAD w ciągu ostatnich trzech lat:

USDCADWeekly

Trzy lata temu cena USDCAD znajdowała się w okolicach parytetu, szczyt dla obecnego ruchu znajduje się w okolicach 1,42, a obecnie kurs znajduje się blisko 1,30. Prostokąt odzwierciedla wskazany przez Dilliana cel dla tej pary walutowej.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here