Naga MarketsKurs dolara (USD/CAD) wzrośnie do 1,38, a ropa spadnie do 37 USD/brk.Dolar kanadyjski (CAD) umocnił się w zeszłym miesiącu, w tle pozytywnych niespodzianek gospodarczych i wyższych cen surowców, wyjaśniają analitycy z banku NFB. Uważają, że inwestorzy powinni postępować ostrożnie w okresie poprzedzającym wybory prezydenckie w USA. W krótkim okresie czasu utrzymali docelową wartość dla pary walutowej USD/CAD na poziomie 1,38. „Loonie” charakteryzuje się niską zmiennością na początku nowego tygodnia oscylując tuż pod poziomem 1,34.

  • Poprawiającą się sytuację gospodarczą na świecie należy nadal interpretować z ostrożnością
  • Na rynkach wschodzących – 60% światowego PKB – wskaźniki ekonomiczne nadal zawodzą
  • WTI z celem na 37 USD/brk., podczas gdy USD/CAD wzrośnie do 1,38

Ograniczony wzrost cen towarów w ciągu najbliższych trzech miesięcy – NFB

Dolar kanadyjski zakończył lipiec znacznie poniżej 200-dniowej średniej kroczącej w stosunku do dolara amerykańskiego, w tle pozytywnych niespodzianek gospodarczych i silniejszych cen surowców.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poprawiającą się sytuację gospodarczą na świecie należy nadal interpretować z ostrożnością. Pozytywne niespodzianki gospodarcze koncentrowały się na gospodarkach rozwiniętych. Na rynkach wschodzących – 60% światowego PKB – wskaźniki ekonomiczne nadal zawodzą. Biorąc pod uwagę te słabe wyniki, widzimy ograniczony wzrost cen towarów w ciągu najbliższych trzech miesięcy – napisano w raporcie.

Należy również pamiętać, że popyt na ropę naftową prawdopodobnie zostanie osłabiony przez ponowne pojawienie się nowych przypadków COVID-19 w wielu krajach.

Nasz cel dla WTI na najbliższe miesiące to 37 USD za baryłkę, w porównaniu z obecną ceną 42 USD – dodano.

Pole naftowe na tle zachodzącego słońcaPerspektywa spadku ceny WTI w czasie, gdy poszerza się arbitraż między Western Canadian Select (WCS), a WTI sprawia, że ​​eksperci są coraz bardziej ostrożni co do perspektyw dolara CAD, zwłaszcza biorąc pod uwagę odnowiony protekcjonizm ze strony Waszyngtonu.

Utrzymujemy nasz trzymiesięczny docelowy poziom dla pary USD/CAD na poziomie 1,38 – podsumowano.

Podobnego zdania są Katherine Judge i Avery Shenfeld z CIBC Capital Markets prognozując, że kurs USD/CAD zakończy trzeci kwartał na poziomie 1,37.

Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here