Naga MarketsNiewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych środowej sesji była zaplanowana na godzinę 14:30 publikacja sprzedaży detalicznej z Kanady za miesiąc marzec. Odczyty pozytywnie zaskoczyły inwestorów.  Sprawdź jak na dane makroekonomiczne zareagował dolar kanadyjski.


Core retail sales 1,7%, retail sales 1,1%

Jak wynika z raportu Statistics Canada, dzisiejszy odczyt był znacznie powyżej prognoz analityków. Wartość core retail sales wzrosła w marcu aż o 1,7%, co okazało się wynikiem lepszym zarówno od prognoz (0,9%) jak i od poprzedniego odczytu (0,7% zrewidowano z 0,6%). Pozytywnie zaskoczyły także dane dotyczące sprzedaży detalicznej. W tym przypadku odnotowano wzrost na poziomie 1,1%, co okazało się wynikiem lepszym od oczekiwań i poprzedniego wskazania (1,0%).

sprzedaz detal kanada 22 maj 2019

W raporcie czytamy:

Sprzedaż na stacjach benzynowych wzrosła drugi miesiąc z rzędu, w marcu wzrosła o 6,0%, głównie z powodu wyższych cen na pompie. W ujęciu ilościowym sprzedaż na stacjach benzynowych była stosunkowo niezmieniona od lutego.

Po spadku w lutym, sprzedaż w sklepach z materiałami budowlanymi i ogrodniczymi oraz dostawcami wzrosła w marcu o 4,3%. Był to trzeci wzrost w ciągu czterech miesięcy. Sprzedaż w sklepach odzieżowych i dodatkach odzieżowych wzrosła w marcu o 3,4%. Podczas gdy wszystkie typy sklepów w tym podsektorze zgłaszały wzrosty, zysk był w dużej mierze spowodowany wyższą sprzedażą w sklepach odzieżowych.

Po wzroście o 1,7% w lutym, sprzedaż samochodów i dealerów części spadła o 0,7% w marcu. Niższa sprzedaż nowych dealerów samochodowych (-2,2%) z nadwyżką zrekompensowała zyski we wszystkich innych typach sklepów w tym podsektorze, takich jak inni dealerzy pojazdów silnikowych (+ 12,2%), dealerzy samochodów używanych (+ 5,0%) i części samochodowe, akcesoria i sklepy z oponami (+ 1,0%) wzrosły w marcu. Pomimo ogólnego spadku w podsektorze, nieskorygowana sprzedaż w punktach sprzedaży pojazdów samochodowych i części zamiennych była wyższa niż w marcu 2018 r.

Dolar kanadyjski silnie się umacnia

Na publikację danych o sprzedaży detalicznej z Kanady, dolar kanadyjski w pierwszej minucie umocnił się w stosunku do dolara amerykańskiego. Cena pary USD/CAD spadła o około 35 pipsów i obecnie oscyluje na poziomie dziennego dołka 1,3356. W przypadku dalszych spadków najbliższym wsparciem jest poziom 1.3300. Z drugiej strony przebicie miesięcznego pivota 1,3395 otworzy drogę do dalszych wzrostów.

usdcad w środę 22 maja 2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMay wszystkich zdenerowała. Brexit spycha kurs funta w dół
Następny artykułBoeing, co dalej z akcjami spółki? Today in USA
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here