Naga MarketsNiewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych piątkowej sesji była zaplanowana na godzinę 14:30 publikacja sprzedaży detalicznej z Kanady.


Core retail sales -0,5%, retail sales -0,1%

Jak wynika z raportu Statistics Canada, dzisiejszy odczyt był zgodny z prognozami analityków wartość core retail sales spadła w grudniu o -0,5%, co okazało się wynikiem zgodnym z prognozami i nieco lepszym niż odczyt poprzedni (-0,7%). Negatywnie zaskoczyły dane dotyczące sprzedaży detalicznej. W tym przypadku odnotowano spadek na poziomie -0,1%, co okazało się wynikiem gorszym od oczekiwań (0,0%), a nieco lepszym niż poprzednie wskazanie (-0,9%).

W raporcie czytamy:

  • Sprzedaż detaliczna zmniejszyła się o 0,1% do 50,4 mld USD w grudniu. Niższa sprzedaż na stacjach benzynowych (-3,6%) została częściowo zrekompensowana wyższą sprzedażą pojazdów samochodowych i części (+ 1,0%). Wyłączając stacje benzynowe, sprzedaż detaliczna wzrosła o 0,4%, a w ujęciu ilościowym wzrosła o 0,2%.
  • Sprzedaż detaliczna spadła o 0,5% w czwartym kwartale 2018 roku, po wzroście o 0,7% w trzecim kwartale. W ujęciu ilościowym sprzedaż detaliczna pozostała względnie niezmieniona w czwartym kwartale. Retailes sailes w 2018 r. wyniosła 605 mld USD, co stanowi wzrost o 2,7% w stosunku do 2017 r.
Kanada: Spada sprzedaż detaliczna, zgodnie z oczekiwaniami
Wartość kanadyjskiej sprzedaży detalicznej wyrażona w dolarach amerykańskich. Źródło: StatCan.

Jak reaguje kurs dolara kanadyjskiego?

Na publikację danych o sprzedaży detalicznej z Kanady, dolar kanadyjski w pierwszej minucie umocnił się w stosunku do dolara amerykańskiego. Cena pary USD/CAD spadła o około 25 pipsów i obecnie oscyluje wokół dziennego pivota (1.3210). W przypadku dalszych spadków najbliższym wsparciem jest poziom 1.3163. Z drugiej strony przebicie dzisiejszego maksimum 1.3242 otworzy drogę do szczytu z wtorku 1.3282.

Kanada: Spada sprzedaż detaliczna, zgodnie z oczekiwaniamiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here