Naga MarketsNiewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych środowej sesji była zaplanowana na godzinę 14:30 publikacja sprzedaży detalicznej z Kanady.


Core retail sales -0,2%, retail sales -0,1%

Jak wynika z raportu Statistics Canada, dzisiejszy odczyt był poniżej prognoz analityków. Wartość core retail sales spadła w sierpniu o -0,2%, co okazało się wynikiem gorszym od prognoz (0,1%) i poprzedniego odczytu (-0,1%). Negatywnie zaskoczyły także dane dotyczące sprzedaży detalicznej. W tym przypadku również odnotowano spadek na poziomie -0,1%, co okazało się wynikiem gorszym od oczekiwań (0,5%), a znacznie słabszym niż poprzednie wskazanie (0,6%).

kanada dane
Wartość kanadyjskiej sprzedaży detalicznej wyrażona w dolarach amerykańskich. Źródło: StatCan.

W raporcie czytamy:

Po wzroście o 0,6% w lipcu, sprzedaż w sklepach spożywczych spadła o 0,8% w sierpniu. Spadki odnotowano w trzech z czterech typów sklepów w podsektorze. Spadek sprzedaży w supermarketach i innych sklepach spożywczych (-0,8%) zrównoważył zyski z lipca, kiedy sprzedaż wzrosła o 0,8%. Wpływy do sklepów z piwem, winem i alkoholem (-1,9%) spadły po raz pierwszy od trzech miesięcy. Sprzedaż w sklepach wielobranżowych spadła o 0,1%, podczas gdy sprzedaż w specjalistycznych sklepach spożywczych (+ 2,3%) wzrosła trzeci miesiąc z rzędu.

Po raz drugi w ciągu ostatnich trzech miesięcy na stacjach benzynowych (-0,4%) odnotowano niższą sprzedaż ze względu na niższe ceny ropy. Pod względem wolumenu sprzedaż benzyny wzrosła o 2,8%. Po wzroście o 5,0% w czerwcu, sprzedaż spadła u dystrybutorów materiałów budowlanych i wyposażenia ogrodu (-0,5%) drugi miesiąc z rzędu. Mimo tego spadku sprzedaż utrzymuje się powyżej poziomu obserwowanego w maju.

Jak reaguje kurs dolara kanadyjskiego?

Na publikację danych o sprzedaży detalicznej z Kanady, dolar kanadyjski w pierwszej minucie osłabił się w stosunku do dolara amerykańskiego. Cena pary USD/CAD wzrosła o około 11 pipsów i obecnie oscyluje nad poziomem 1,31. Jeśli deprecjacja CADa będzie kontynuowana wówczas kurs może wzrosnąć w rejon wrześniowego minimum 1,3135. Z drugiej strony spadki będą możliwe po przebiciu dzisiejszego minimum 1,3071.

Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego we wtorek na interwale jednominutowym źródło tradingview.com 22 10 19
Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego we wtorek na interwale jednominutowym źródło tradingview.com


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here