Naga MarketsNiewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych piątkowej sesji była zaplanowana na godzinę 14:30 publikacja sprzedaży detalicznej z Kanady.


Core retail sales -0,1%, retail sales 0,4%

Jak wynika z raportu Statistics Canada, dzisiejszy odczyt był poniżej prognoz analityków. Wartość core retail sales spadła w lipcu o –0,1%, co okazało się wynikiem gorszym od prognoz (0,2%) i poprzedniego odczytu (0,9%). Neutralny odczyt danych dotyczących sprzedaży detalicznej. W tym przypadku odnotowano wzrost na poziomie 0,4%, co okazało się wynikiem zgodnym z oczekiwaniami, a nieco lepszym niż poprzednie wskazanie (-0,1%).

kanada
Wartość kanadyjskiej sprzedaży detalicznej wyrażona w dolarach amerykańskich. Źródło: StatCan.

W raporcie czytamy:

Sprzedaż w sektorze handlu detalicznego wzrosła po raz pierwszy od trzech miesięcy, zwiększając się o 0,4% w lipcu do 51,5 mld USD. Wyższą sprzedaż odnotowano w 6 z 11 podsektorów stanowiących 71% handlu detalicznego. Po usunięciu skutków zmian cen sprzedaż detaliczna pod względem wolumenu zasadniczo nie uległa zmianie w lipcu.

Jak reaguje kurs dolara kanadyjskiego?

Na publikację danych o sprzedaży detalicznej z Kanady, dolar kanadyjski w pierwszej minucie osłabił się w stosunku do dolara amerykańskiego. Cena pary USD/CAD wzrosła o około 23 pipsów i obecnie oscyluje niedaleko dziennego maksimum. Przebicie szczytu z tego tygodnia 1,3310 otworzyłoby drogę do oporu 1,3380. Z drugiej strony spadki będą możliwe po przebiciu dzisiejszego minimum 1,3254.

Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego w piątek na interwale minutowym źródło 20 9 19
Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego w piątek na interwale minutowym


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here