Naga MarketsNiewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych piątkowej sesji była zaplanowana na godzinę 14:30 publikacja sprzedaży detalicznej z Kanady.


Core retail sales 0,1%, retail sales 0,1%

Jak wynika z raportu Statistics Canada, dzisiejszy odczyt był poniżej prognoz analityków. Wartość core retail sales wzrosłą w kwietniu zaledwie o 0,1%, co okazało się wynikiem gorszym od prognoz (0,6%) i poprzedniego odczytu (1,8%). Negatywnie zaskoczyły także dane dotyczące sprzedaży detalicznej. W tym przypadku również odnotowano wzrost na poziomie 0,1%, co okazało się wynikiem gorszym od oczekiwań (0,3%), a znacznie słabszym niż poprzednie wskazanie (1,3%).

kanada sprzedaz detaliczna za kwiecien 2019
Wartość kanadyjskiej sprzedaży detalicznej wyrażona w dolarach amerykańskich. Źródło: StatCan.

W raporcie czytamy:

Sprzedaż detaliczna wzrosła trzeci miesiąc z rzędu, zwiększając się o 0,1% do 51,5 mld USD w kwietniu. Wyłączając sprzedaż pojazdów mechanicznych i części oraz stacji benzynowych, sprzedaż detaliczna spadła o 0,1%.

Sprzedaż wzrosła w 7 z 11 podsektorów, co stanowi 74% handlu detalicznego. Większa sprzedaż na stacjach benzynowych i sklepach z żywnością i napojami przyczyniła się do zwiększenia zysków. Po usunięciu skutków zmian cen sprzedaż detaliczna w ujęciu ilościowym spadła o 0,2%.

Jak reaguje kurs dolara kanadyjskiego?

Na publikację danych o sprzedaży detalicznej z Kanady, dolar kanadyjski w pierwszej minucie osłabił się w stosunku do dolara amerykańskiego. Cena pary USD/CAD wzrosła o około 10 pipsów i obecnie oscyluje pod dziennym pivotem 1,3210. Jego przebicie otwarłoby drogę do oporu 1,3240. Z drugiej strony lokalne wsparcie stanowi dzisiejsze minimum 1,3262, którego pokonanie umożliwiłoby test dołka 1,3150, a w konsekwencji poziomu 1,3065.

kurs usdcad w piatek 21 6 19tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here