Naga MarketsPKBJednym z ważniejszych odczytów makroekonomicznych dzisiejszej sesji był opublikowany o godzinie 14:30 kanadyjski raport PKB. Wyniki zostały negatywnie odebrane przez traderów i przełożyły się na silne osłabienie dolara kanadyjskiego w pierwszych minutach po odczycie.


Odczyt PKB na poziomie -0,1% rozczarował prognozy

Rezultat PKB w ujęciu miesięcznym za styczeń osiągał dynamikę -0,1%, tym samym zaskakując negatywnie prognozy analityków (0,1% mdm) i był znacznie niższy niż wynik ze stycznia (0,3%).

Kanada Słaby odczyt PKB. Jak reaguje CAD
www150.statcan.gc.ca

Po wzroście o 0,3% w styczniu, produkt krajowy brutto skurczył się o 0,1% w lutym, ponieważ zarówno przemysł produkujący towary, jak i przedsiębiorstwa usługowe wykazały gorsze wyniki. 20 sektorów przemysłowych zostało niemal równo podzielonych między zyski i straty. Górnictwo, wydobywanie ropy naftowej i gazu ziemnego (-1,6%) spadło szósty miesiąc z rzędu, ponieważ wszystkie podsektory były słabsze.

Jak reaguje dolar kanadyjski?

Na informację o odczycie PKB, dolar kanadyjski silnie się osłabił aż o 32 pipsów w pierwszej minucie w stosunku do dolara amerykańskiego, jednak szybko sprzedający znieśli wcześniejszy impuls. Najbliższym oporem cenowym pozostaje konfluencja dzisiejszego szczytu i dziennego pivota 1.3459. Natomiast wsparcie stanowi tygodniowy pivot 1.3438, a jego przebicie otworzy drogę do dzisiejszego minimum, a następnie do wsparcia 1.3415.

Kanada Słaby odczyt PKB. Jak reaguje CADtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here