Naga MarketsBez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń makroekonomicznych piątkowej sesji była zaplanowana na godzinę 14:30 publikacja Statistics Canada dotycząca danych CPI  i sprzedaży detalicznej za wrzesień 2018 r. Jak się okazało, nie napawają one optymizmem i w obu przypadkach kształtują się gorzej od prognoz.


Odczyt -0,4% dla CPI i sprzedaży detalicznej

Sprzedaż detaliczna za wrzesień br. spadła w ujęciu miesięcznym o -0,4%. Progności zakładali natomiast wzrost na poziomie 0,2%. W poprzednim miesiącu odczyt wynosił 0,8% (zrewidowano z 0,9%). Był to zarazem najgorszy odczyt od grudnia ubiegłego roku.

Kanada: Słaby odczyt CPI i sprzedaży detalicznej

Natomiast bazowy wskaźnik CPI spadł we wrześniu również o -0,4% podczas gdy miesiąc wcześniej było to -0,1%. W ujęciu 12 miesięcznym wskaźnik wyniósł 2,2% i był gorszy niż się spodziewano (2,7%). Podobnie jak w przypadku sprzedaży detalicznej bieżący odczyt był równie słaby co w grudniu 2017 roku,

Kanada: Słaby odczyt CPI i sprzedaży detalicznej

Jak reaguje CAD?

Na słaby odczyt danych rynek zareagował bardzo nerwowo. Dolar kanadyjski osłabił się w stosunku do dolara amerykańskiego w pierwszej minucie po publikacji danych aż o 67 pipsów. Cena dotarła do istotnego oporu 1.3100 i obecnie oscyluje wokół tego poziomu. Kolejny opór znajduje się na poziomie 1.3135. Z drugiej strony najbliższe wsparcie to 1.3065, gdzie przebiegają ostatnie szczyty. Nieco niżej znajduje się również dzienny pivot (1.3063).

Kanada: Słaby odczyt CPI i sprzedaży detalicznejConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here