Naga MarketsChoć oczy inwestorów o godzinie 14:30 zwrócone były na Stany Zjednoczone i publikowane wówczas non-farming payrolls, to w tym samym momencie udostępniono najnowsze, czerwcowe dane z Kanady. Tamtejszy rynek pracy, w podobnie do amerykańskiego, negatywnie zaskakuje rynek, który na kilka minut po publikacji raportu wyprzedaje CADa.


Kanada: Zatrudnienie w czerwcu spada o 2,2 tys.

W czerwcu zatrudnienie utrzymywało się na stałym poziomie przez drugi miesiąc z rzędu. Stopa bezrobocia wzrosła o 0,1 punktu procentowego do 5,5%, ponieważ wzrosła liczba osób poszukujących pracy. W drugim kwartale zatrudnienie wzrosło o 132 000 (+ 0,7%), praktycznie wszystkie w pełnym wymiarze godzin. W ujęciu rok do roku zatrudnienie wzrosło o 421 000 lub 2,3%. W tym samym okresie całkowita liczba przepracowanych godzin wzrosła o 1,8% – czytamy w opublikowanym dziś raporcie StatCan.

kanada rynek pracy czerwiec 2019
Kanada rynek pracy czerwiec 2019

Dzisiejsza publikacja zdecydowanie należy do tych z grona negatywnych. Ankietowani przez Bloomberg ekonomiści spodziewali się wzrostu zatrudnienia na poziomie dziesięciu tysięcy osób. Tymczasem czerwcowe dane okazały się znacznie słabsze. Z kolei w przypadku poziomu bezrobocia prognozy okazały się takie jak rzeczywistość. Analitycy spodziewali się wzrostu wskaźnika do poziomu 5,5% i tak też się stało.

Jak reaguje CAD?

Na informację o słabszym odczycie, kurs dolara kanadyjskiego osłabił się względem jena japońskiego o około 15 pipsów. Jednak kilka minut po publikacji cena powróciła w rejon z chwili odczytu. Najbliższym poziomem oporu pozostaje dzisiejszy szczyt 82,86, który tworzy formację podwójnego szczytu. Z kolei wsparcie stanowi dzienny pivot 82,56, którego przebicie otworzy drogę do miesięcznego minimum w okolicach poziomu 82,00.

kurs CADJPY z zaznaczonym momentem publikacji danych
Kurs CADJPY z zaznaczonym momentem publikacji danych


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here