Naga MarketsKurs dolara kanadyjskiego (USD/CAD) pod presją recesji gospodarczej Dane opublikowane w piątek wykazały, że realny PKB skurczył się w Kanadzie w ujęciu rocznym aż o 8,2% w pierwszym kwartale. Według analityka National Bank of Canada, Krishen Rangasamy, okropnie słabe dane z marca i historycznie słaby kwiecień sugerują jeszcze głębszy spadek realnego PKB w drugim kwartale. W związku z tym eksperci z TDS pozostają sceptyczni co do dalszej aprecjacji dolara kanadyjskiego. Para USD/CAD mocno spada w poniedziałek w okolice poziomu 1,36.

  • Poprawa konsumpcji zostanie zniwelowana przez wzrost bezrobocia i ograniczone wydatki
  • Inwestycje biznesowe systematycznie w dół
  • Odbicie gospodarcze nie zrekompensuje poniesionych strat

Kanada: Spadek PKB w I kw. to tylko zapowiedź tego, co pojawi się w II kw. – NFB

globuz z wbitą pinezką na kanadzieDwutygodniowa blokada w marcu nie zaskoczyła i negatywnie wpłynęła na wynik realnego PKB Kanady w pierwszym kwartale. Z powodu ograniczonych zakupów spadek konsumpcji był najgorszy w historii, a ponieważ Kanadyjczycy zostali zmuszeni do oszczędzania ─ stopa oszczędności wzrosła do 19-letniego maksimum w tym kwartale.

Te artykuły również Cię zainteresują
To ostatnie powinno pomóc w poprawie konsumpcji w drugim kwartale, ale uderzenie w dochody gospodarstw domowych z powodu bezprecedensowej utraty miejsc pracy zapewni wyrównanie i ograniczenie wydatków – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów istnieje również dalszy potencjał spadkowy dla inwestycji biznesowych, biorąc pod uwagę gwałtowny spadek zysków przedsiębiorstw w I kwartale, utrzymujące się niskie ceny towarów i zwiększoną niepewność co do perspektyw gospodarczych dla Kanady i reszty świata.

Chociaż odbicie gospodarcze jest wysoce prawdopodobne w drugiej połowie 2020 r., gdy więcej gospodarek otwiera się ponownie, a firmy odbudowują zapasy, to nie zrekompensuje to załamania działalności gospodarczej w pierwszej połowie, pozostawiając Kanadę z najgorszym rocznym spadkiem PKB w historii. I to wszystko pomimo zastosowania bezprecedensowego bodźca fiskalnego i monetarnego – dodano.

Kurs USD/CAD: Dolar kanadyjski najlepsze dni ma za sobą – TDS

Dolar kanadyjski w ostatnich tygodniach umacnia się w stosunku do swojego amerykańskiego odpowiednika spadając dziś poniżej 1,37. Jednak zespół analityków FX w TD Securities jest sceptycznie nastawiony do dalszej aprecjacji dolara CAD.

Oczekujemy, że gubernator BoC Macklem będzie się starał odwlekać ocenę negatywnego wpływu warunków handlowych na dolara CAD. Biorąc pod uwagę napięcia amerykańsko-chińskie warunki handlowe pozostają słabe, co potwierdzają względnie niskie ceny ropy naftowej – wskazano w raporcie.

Według analityków problemy z płynnością w handlu i gospodarstw domowych prawdopodobnie znacznie obciążą dolara kanadyjskiego. Oczekują eskalacji konfliktu USA i Chin, a „mniejsze otwarte” gospodarki, takie jak Kanada, mogą służyć jako zastępcze pole bitwy, jak ma to już miejsce w przypadku Australii.

Nie oczekujemy trwałego przebicie poziomu 1,37, podczas gdy 1,3850 będzie teraz znaczącym oporem. Przełamanie tego drugiego najprawdopodobniej sprawi, że mocno zastanowimy się nad bardziej znaczącym ruchem w górę – podsumowano.

Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here