Naga MarketsKanadyjski rząd opublikował oficjalny szkic nowych regulacji dotyczących płatności kryptowalutami oraz giełd krypto, tak donosi Canada Gazette w informacji z 9 czerwca. Nowe prawo zmieni podejście do kryptowalut w świetle prawa do walki z praniem brudnych pieniędzy oraz zapobiegającego finansowaniu terroryzmu.

Według nowej ustawy giełdy kryptowalutowe oraz strony pozwalające na dokonywanie płatności za pomocą kryptowalut będą podchodzić pod podmioty oferujące usługi pieniężne. Oznacza to, że giełdy będą musiały zdawać raport z płatności przekraczających 10 000 CAD. Osoby, które będą chciały zdeponować na swoich kontach monety o wartości przekraczającej 1 000 CAD, będą musiały zweryfikować swoją tożsamość.

Szkic ustawy zawiera również kosztorys, według którego wprowadzenie nowego prawa będzie kosztowało na przestrzeni najbliższych 10 lat około 61 mln CAD.

Francis Pouliot, współzałożyciel kanadyjskiej firmy blockchain Catallaxy, skomentował na Twitterze ustawę: „Nowa ustawa wymaga proszenia o szczegóły i zachowywania ich przy transakcjach powyżej 10 000 CAD. Będzie to niezwykle trudne i inwazyjne, będę się sprzeciwiał temu rozwiązaniu”.

Kanada nową ustawą chce się dostosować do wytycznych międzynarodowej organizacji do zwalczania prania brudnych pieniędzy FATF. Nie są one w żaden sposób prawomocne, ale Kanada uważa, że dostosowanie się do tych regulacji może wywrzeć pozytywny wpływ na międzynarodową reputację kraju.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here