Naga MarketsPanorama kanadyjskiego miasta Quebec

Po wystosowaniu kilku ostrzeżeń dotyczących opcji binarnych do mieszkańców regionu administracyjnego Quebec, lokalny regulator rynków finansowych (AMF) przymierza się do całkowitego zakazania handlu na tymże wysoce spekulacyjnym instrumencie oraz świadczenia usług związanych z OB.


Warto przypomnieć, że w przypadku Kanady nie funkcjonuje jeden organ regulacyjny odnośnie rynków finansowych – każdy region posiada niezależną instytucję – AMF w Quebec jest jednym z największych.

Te artykuły również Cię zainteresują
„Platformy opcji binarnych zazwyczaj oferują wysokie zyski, które nie są wypłacane inwestorom. Aktywność tego typu prowadzą ludzie działający nielegalnie wykorzystujący fundusze klienckie do własnych celów” – komentuje prezes AMF, Louis Morrisset.

AMF chce zrobić co w jego mocy, aby rygorystycznie podejść do zagadnienia i uniemożliwić dalszą aktywność brokerów opcji binarnych w swoim regionie administracyjnym mając jednocześnie nadzieję, że podobne kroki podejmą również inne podmioty.

W związku z tym AMF publikuje wstępny projekt zmian w regulacjach dotyczących instrumentów pochodnych (link) poddając go z dniem 1 lutego 2017 pod publiczną dyskusję, która będzie trwała przez 30 kolejnych dni.

Tym samym Quebec dołącza do Francji, Belgi, Holandii, UK i Niemiec gdzie coraz głośniej mówi się o ograniczeniu handlu na opcjach binarnych lub ich całkowitym zablokowaniu tak jak miało to miejsce w Izraelu. Cytowana powyżej wypowiedź prezesa AMF wydaje się być jednak mocno jednostronna – zapomniał bowiem o regulowanych i uczciwych podmiotach starających się poprawiać nadszarpniętą opinię branży OB i budować jej lepszą przyszłość.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here