Naga Marketsklocki z literami składającymi się w słowo GDP ustawione na mapie świataJednym z ważniejszych odczytów makroekonomicznych dzisiejszej sesji był opublikowany o godzinie 14:30 kanadyjski raport PKB. Publikacja okazuje się pozytywna, a dolar kanadyjski w relacji do greenbacka zmierza do lokalnego wsparcia.


Odczyt PKB na poziomie 0,2% przebił prognozy

Rezultat PKB w ujęciu miesięcznym za maj osiągał dynamikę 0,2%, tym samym zaskakując pozytywnie prognozy analityków (0,1% mdm). Wynik był jednak niższy od poprzedniego odczytu (0,3%).

Źródło: www150.statcan.gc.ca

Wzrost spowodowany był odbiciem produkcji w 13 z 20 sektorów przemysłowych. W trzymiesięcznej średniej kroczącej realny produkt krajowy brutto wzrósł o 0,7%.

Przemysł produkujący towary wzrósł o 0,6%, co oznacza trzeci miesiąc wzrostów po spadku od trzeciego kwartału 2018 r. Branże usługowe wzrosły o 0,1%.

Zobacz też: Sieć Bitcoina (BTC) coraz bliżej miliarda dolarów w kosztach transakcyjnych

Dolar kanadyjski (CAD) na lokalnym wsparciu

Na wykresie 1-godzinnym USD/CAD widzimy, że notowania po godzinie 14-tej przetestowały dzienne maksima, by po odczycie osunąć się do nowych minimów w tym tygodniu.

Jak na razie poziom 1,3150 ponownie sprawdza się w roli oporu, a w poniedziałek działał także jako wsparcie. Najbliższy poziom cenowy, do którego mogą zmierzać notowania USDCAD w przypadku kontynuacji spadków widoczny jest w pobliżu 1,3118.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

Kurs USD/CAD - wykres 1-godzinny - 31 lipca 2019
Kurs USD/CAD – wykres 1-godzinny – 31 lipca 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here