Naga MarketsO tym, że Kanada ostrzegała inwestorów detalicznych przed kryptowalutami oraz initial coin offering (ICO) informowaliśmy już w połowie października. Warto jednak zaznaczyć, że każdy kanadyjski region administracyjny posiada własną komisję nadzoru finansowego. Kilka miesięcy temu ostrzeżenie wystosował więc podmiot z prowincji Nowy Brunszwik (FCNB), a obecnie organ z Montrealu (AMF).


„AMF ostrzega inwestorów przed potencjalnym ryzykiem związanym z finansowaniem projektów emisji nowych tokenów kryptograficznych powszechnie znanych jako ICO, przypominając jednocześnie emitentom, że muszą posiadać odpowiednie licencje, podlegając pod prawo dotyczące instrumentów finansowych” – czytamy w komentarzu regulatora.Zobacz również: Stany Zjednoczone ostrzegają przed ICO i kryptowalutami

Pomimo rosnącej popularności, kryptowaluty oraz ICO pozostają wysoce spekulacyjnym i ryzykownym narzędziem inwestycyjnym. Osoby próbujące pomnażać swoje środki zazwyczaj są zachęcane wysokimi, potencjalnymi stopami zwrotu, nie zdając sobie sprawy z zagrożeń, które mogą napotkać.

„Temat Bitcoina oraz technologii blockchain jest na tyle złożony, że większość konsumentów nie jest w stanie zrozumieć instrumentów, w które inwestuje. Jeżeli jednak słyszymy o gwarantowanych i szybkich zyskach, wysokiej stopie zwrotu i konieczności podjęcia natychmiastowej decyzji możemy spodziewać się, że mamy do czynienia z próbą oszustwa” – komentuje Jean-François Fortin dyrektor wykonawczy AMF.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Kanadyjscy regulatorzy nie są pierwszymi, którzy ostrzegają przed kryptowalutami oraz ICO. Podobne oficjalne oświadczenia prezentowała między innymi amerykańska SEC oraz brytyjskie FCA.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here