Naga MarketskanadaZaskakująca decyzja Banku Kanady dot. redukcji tygodniowego limitu QE o 1 mld CAD do 3 mld CAD i perspektywa podwyżki stóp w 2022 r. sugerują, że Kanada znajduje się na czele wyścigu o „normalizację” polityki monetarnej. Według ekonomistów z ING perspektywy te pomogą kursowi dolara CAD w perspektywie średnioterminowej, a kurs USD/CAD spadnie poniżej 1,20 jeszcze w tym roku. Para USD/CAD oscyluje w czwartek w okolicach poziomu 1,25.

  • Dolar kanadyjski zyskał na wartości dzięki bardziej jastrzębim prognozom na 2022 r. i zestawowi optymistycznych prognoz gospodarczych BoC
  • Słabe wyniki ropy naftowej w tym tygodniu (spadek o 3,5%) mogą trwać dalej. Ceny pozostaną wysokie do końca roku
  • Kurs CAD powinien wzrastać nie posiadając żadnych znaczących krótkoterminowych współczynników tłumienia

Kurs dolara (USD/CAD) spadnie poniżej 1,20 na koniec roku – ING

Po wczorajszym spotkaniu Banku Kanady (BoC) dolar kanadyjski zyskał na wartości dzięki bardziej jastrzębim prognozom na 2022 r. i zestawowi optymistycznych prognoz gospodarczych. Jednak na krótką metę para USD/CAD może mieć trudności z powrotem do niedawnego łagodnego impulsu spadkowego, ponieważ utrzymujący się lockdown w Kanadzie wymusza ponowne oszacowanie krajowych oczekiwań dotyczących wzrostu.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jednocześnie słabe wyniki ropy naftowej w tym tygodniu (spadek o 3,5%) mogą trwać dalej, ponieważ jutrzejszy szczyt klimatyczny prezydenta Bidena może zasygnalizować silniejsze zaangażowanie w redukcję emisji.

Podsumowując, do końca tygodnia możemy zobaczyć jak CAD oddaje część ostatnich zysków. Zakładając, że obecne ograniczenia okażą się skuteczne w Kanadzie i biorąc pod uwagę, że nasz zespół ds. surowców uważa, że ​​ceny ropy pozostaną wysokie do końca roku, CAD może wzrastać nie posiadając żadnych znaczących krótkoterminowych współczynników tłumienia – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów poprawiony profil stóp procentowych, dzięki wyprzedzeniu przez rynki podwyżki stóp w 2022 r. i dalsze ograniczenie luzowania ilościowego w tym roku wskazują na dalszą siłę dolara kanadyjskiego.

Zgodnie z naszym niedźwiedzim sentymentem względem dolara USD spodziewamy się, że para USD/CAD osiągnie poziom 1,20 – i prawdopodobnie spadnie poniżej tego wsparcia – do końca 2021 r. – dodano.

Kurs USD/CAD: ostatni BoC wspiera scenariusz spadkowy poniżej 1,2450 – OCBC

Dolar kanadyjski zyskuje w ostatnich sesjach, ponieważ Bank Kanady wypadł bardziej pozytywnie niż oczekiwano. Terence Wu, strateg walutowy w banku OCBC, zauważa, że ​​dalsze spadki USD/CAD w najbliższej perspektywie będą wymagały całkowitego przebicia wsparcia 1,2450.

Kurs USD/CAD osiągnął lepsze wyniki, a BoC przesunął się na pozycję lidera pod względem ograniczania zakupów aktywów. W ogólnym pozytywnym komunikacie, wytyczne dotyczące inflacji i luki popytowej zdawały się sugerować, że podwyżki stóp mogą pojawić się na stole pod koniec 2022 r. – wcześniej niż rynek oczekiwał. Strefa wsparcia 1.2450 jest cały czas w grze. Jakiekolwiek dalsze naruszenie tego poziomu sprawiłoby, że para spadnie w minima z lutego 1,2250 – podsumowano.

Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDCAD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: indeks nasdaq | kurs akcji lotos | kurs ropa | gpw pgnig |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here