Naga MarketsKanada: Inflacja konsumencka (CPI) bez zmian m/m. Kurs dolara kanadyjskiego oczekuje na decyzję BoC
Author: Alex Indigo | Creative Commons License

Punktualnie o godzinie 14:30, Urząd Statystyczny Kanady opublikował dane dotyczące inflacji konsumenckiej (CPI) w grudniu 2019 roku. Po spadku inflacji przy poprzednim odczycie, teraz oczekiwania rynków zakładały, że pozostanie na niezmienionym poziomie. Dane pojawiają się przed wyczekiwaną decyzją Banku Kanady odnośnie stóp procentowych i polityki monetarnej, którą poznamy o godz. 16:00.

Wskaźnik CPI obrazuje kierunek (wzrost bądź spadek) oraz wielkość zmian cen dla konsumenta dóbr i usług. Jego wzrost w ujęciu miesięcznym / kwartalnym / rocznym będzie powodował umocnienie lokalnej waluty, natomiast spadek może negatywnie wpłynąć na jej wycenę.

Inflacja CPI w Kanadzie bez zmian

W ujęciu miesięcznym inflacja konsumencka w grudniu 2019 roku pozostała bez zmian (0,0%), co było zgodne z oczekiwaniami rynku. W przypadku bazowego wskaźnika CPI widoczny jest natomiast spadek o -0,4% wobec -0,2% poprzednio.

W ujęciu rocznym inflacja wzrosła o 2,2%, zgodnie z prognozami analityków oraz poprzednim odczytem. Gorzej od oczekiwań (1,9%) wypadła natomiast inflacja bazowa r/r, gdzie wzrost uplasował się na poziomie 1,7%.

Kurs dolara kanadyjskiego (CADJPY)

Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, kurs dolara kanadyjskiego utworzył ostatnio niższy dołek i dotarł dziś do strefy wsparcia w obrębie 83,85. Przed publikacją danych dotyczących inflacji konsumenckiej byliśmy świadkami odbicia na parze walutowej CADJPY, które nie zostało zbytnio zachwiane przez wyniki CPI. Kluczowy opór rozciąga się tu od maksimów z tego roku przy 84,44 do 84,55.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here