Naga MarketsKanada: Dynamika PKB rośnie powyżej oczekiwań. Kurs dolara kanadyjskiego (USDCAD) bez większej reakcjiNajważniejszym odczytem dzisiejszego popołudnia, był zaplanowany na godzinę 14:30 kanadyjski raport PKB. Rynki w ujęciu miesięcznym oczekiwały odczytu dynamiki wzrostu gospodarczego w Kanadzie na poziomie 0,1%. Publikacja okazała się być jednak znacznie lepsza od oczekiwań, a kurs dolara kanadyjskiego w relacji do greenbacka początkowo się umocnił. Nie trwało to jednak zbyt długo, para walutowa USDCAD wróciła bowiem szybko do wzrostów.


Odczyt PKB na poziomie 0,3% powyżej prognoz

Rzeczywisty produkt krajowy brutto (PKB) wzrósł w grudniu 2019 roku o 0,3%, po wzroście o 0,1% w listopadzie. Dynamika PKB umacniała się w 15 z 20 sektorów przemysłowych.

Rozwijały się zarówno branża produkująca towary, jak i usługowa, gdzie przewodził transport i magazynowanie oraz górnictwo i wydobycie ropy i gazu.

Zobacz też:  Koronawirus zepchnie aktywność chińskiej gospodarki do poziomów z czasu globalnego kryzysu finansowego? Chiny jutro opublikują PMI

Kurs dolara kanadyjskiego z nieudaną próbą odrobienia spadków

Jak widać na wykresie 15-minutowym pary walutowej USD/CAD, kurs dolara kanadyjskiego zyskiwał w relacji do greenbacka zaraz po publikacji, co zaprowadziło cenę pod wsparcie przy 1,3433. Umocnienie CAD nie trwało jednak długo, ponieważ cena do zamknięcia świecy na wykresie 15-minutowym odrobiła straty z nawiązką wskazują na fałszywe wybicie wsparcia. Obecnie oczekiwać można testu dzisiejszych maksimów i dalszych wzrostów po ich przekroczeniu.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres 15-minutowy pary walutowej USDCAD - 28 lutego 2020 r.
Wykres 15-minutowy pary walutowej USDCAD – 28 lutego 2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here