Naga MarketsJednym z ważniejszych odczytów makroekonomicznych dzisiejszej sesji był opublikowany o godzinie 14:30 kanadyjski raport PKB. Wyniki zostały pozytywnie odebrane przez traderów i przełożyły się na silne umocnienie dolara kanadyjskiego w pierwszych minutach po odczycie.


Odczyt PKB na poziomie 0,3% przewyższył prognozy

Rezultat PKB w ujęciu miesięcznym za styczeń osiągał dynamikę 0,3% pokonując tym samym prognozy analityków (0,1% mdm) i był wyższy niż wynik z grudnia (-0,1%).

Kanada: Dobry odczyt PKB silnie umacnia dolara kanadyjskiego
www150.statcan.gc.ca

Rzeczywisty produkt krajowy brutto wzrósł w styczniu o 0,3%, całkowicie kompensując spadki w listopadzie i grudniu 2018 r. Wzrost ten był powszechny, ponieważ 18 z 20 sektorów przemysłowych wzrosło.

W trzymiesięcznej średniej kroczącej realny produkt krajowy brutto wzrósł o 0,1%, czyli tyle samo, co średnia z trzech miesięcy w grudniu 2018 r. Przemysł produkujący towary wzrósł o 0,6%, czego dowodem był wzrost w produkcji i w budownictwie. Branża usługowa również wzrosła o 0,2%.

Silna aprecjacja dolara kanadyjskiego (CAD)

Na informację o odczycie PKB, dolar kanadyjski silnie umocnił się aż o 50 pipsów w pierwszej minucie w stosunku do dolara amerykańskiego. Najbliższym oporem cenowym pozostaje minimum z środy 1.3377, natomiast wsparcie stanowi poziom 1.3352, a jego przebicie otworzy drogę do strefy popytu 1.3332. Dzienny pivot znajduje się na poziomie 1.3430.

Kanada: Dobry odczyt PKB silnie umacnia dolara kanadyjskiegoConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here