Naga MarketsJednym z ważniejszych odczytów makroekonomicznych dzisiejszej sesji był opublikowany o godzinie 14:30 kanadyjski raport PKB. Wyniki zostały pozytywnie odebrane przez traderów i przełożyły się na umocnienie dolara kanadyjskiego w pierwszych minutach po odczycie.


Odczyt PKB na poziomie 0,1% przewyższył prognozy

Rezultaty PKB w ujęciu miesięcznym za sierpień osiągały dynamikę 0,1% pokonując tym samym prognozy analityków (0,0% mdm) i był nieco słabszy niż wynik z lipca (0,2%).

Kanada: Dobry odczyt PKB. Jak reaguje CAD?
www150.statcan.gc.ca

Realny produkt krajowy brutto rośnie w Kanadzie siódmy miesiąc z rzędu. Wzrost spowodowany był w tym miesiącu przede wszystkim wysokim wydobyciem ropy i gazu oraz dobrymi wynikami sektora finansowego i ubezpieczeniowego, które z nadwyżką zrekompensowały spadki z 12 na 20 sektorów przemysłowych.

Jak reaguje CAD?

Na informację o odczycie PKB, dolar kanadyjski umocnił się w pierwszych minutach w stosunku do dolara amerykańskiego, jednak ruch ten został szybko zniesiony. Najbliższym oporem cenowym pozostaje poziom 1.3135, natomiast wsparciem strefa 1.3100 – 1.3107. Dzienny pivot znajduje się na poziomie 1.3120.

Kanada: Dobry odczyt PKB. Jak reaguje CAD?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here