Naga MarketsMining BTC staje się coraz mniej opłacalnyKampusy uniwersyteckie są miejscami, w których bardzo często kopie się kryptowaluty. Tak wynika z badań konglomeratu technicznego Cisco opublikowanych w PCMag 5 marca. 

Badania przeprowadzono przy użyciu narzędzia firmy o nazwie Umbrella, które monitoruje połączenia sieciowe w celu monitorowania działalności hakerów. Tym razem użyto go jednak do badania kopania kryptowalut.

Studenci górnictwa?

Według raportu kampusy uniwersyteckie zajmują aż drugie miejsce w rankingu lokalizacji, gdzie kopie się kryptowaluty. Badacz ds. Zagrożeń Cisco Austin McBride wyjaśnił, że studenci wydobywając coiny na terenie uniwersytetów unikają ponoszenia kosztów energii elektrycznej. To więc czysty biznes. McBride wyjaśnia:

“Trudność w wydobywaniu wielu monet jest obecnie bardzo wysoka – co oznacza, że ​​kosztuje to więcej energii elektrycznej (…). Jeśli nie musisz ponosić tych kosztów, to jesteś w naprawdę dobrym miejscu na zarabianie pieniędzy.”

Okazuje się, że kryptowaluty są też wydobywane w sektorze samorządu, produkcji i usług finansowych.

Podobną tendencję zaobserwowano w kwietniu zeszłego roku, kiedy firma monitorująca Vectra odkryła, że ​​zarówno celowe wydobywanie kryptowalut, jak i te nielegalne (“cryptojacking”), stały się bardziej powszechne w kampusach uniwersyteckich niż w jakimkolwiek innych miejscach.

W styczniu 2018 roku nawet Uniwersytet Stanford opublikował ostrzeżenie dot. kopania kryptowalut na terenie kampusu, ponieważ zasoby szkolne “nie mogą być wykorzystywane do osobistych korzyści finansowych”. To najlepiej pokazuje skalę zjawiska.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here