Naga MarketsW sieci pojawiła się informacja o starcie na prezydenta Wrocławia „Polskiego Szejka”. Nowy polityk ma w programie m.in. podniesienie budżetu miasta do 8 mld złotych, budowę 7 nowoczesnych biurowców oraz… 1-gigabitowy Internet dla każdego mieszkańca.


Oczywiście powyższa informacja, którą znajdziecie na stronie http://futurecity.biuroprasowe.pl jest częścią kampanii promującej idee smart city w Polsce prowadzoną przez Wrocławski Instytut Technologiczny, Polską Partię Piratów, polityka Mateusza Jarosiewicza i społeczność City2.0.neOS.

NIE kiełbasie wyborczej!

Organizatorzy podkreślają, że ideą akcji jest promocja merytorycznej kampanii wyborczej, ale również inteligentnych rozwiązań technologicznych w polskich miastach.

„Mówimy NIE marnej kiełbasie wyborczej! Miasta to nie tylko nowe tramwaje i drzewa. One są ważne, ale tylko jako element większej koncepcji np. Smart City.” – czytamy na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Postulaty „Szejka” można streścić w paru punktach:

  • wdrożenie administracji opartej na technologii Blockchain,
  • korzystanie z technologii Smart City 3.0, czyli „najnowszej generacji koncepcji rozwoju miast cechującej się wiodącą rolą mieszkańców w tworzeniu miasta oraz zaprzęgnięciem do pracy najnowszych technologii telekomunikacyjnych w tym sztucznej inteligencji”,
  • ograniczania emisji szkodliwych substancji,
  • inteligentnego odbioru śmieci,
  • planowania optymalnej trasy przejazdu przez miasto uwzględniającej ilość natężenia hałasu i smogu.

Akcja jest świetnym pomysłem na czas kampanii samorządowej, w czasie której politycy często zachęcają wyborców do głosowania na nich pomysłami, które ograniczają się do idei socjalnych oraz omijają temat wykorzystania nowoczesnych technologii w polskim samorządzie.

“Na całym świecie jak grzyby po deszczu wyskakują miasta, które kompleksowo implementują technologię Blockchain. Nie mogę pozwolić na to, żeby Polska pozostawała w tyle przez starej generacji polityków, którzy nie chcą ustąpić pola młody” – mówi Mateusz Jarosiewicz, współorganizator akcji, i zaprasza do współpracy kolejne środowiska.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here