Naga MarketsKamil Grosiki został ambasadorem Bitcademy

Kamil Grosicki, piłkarz polskiej reprezentacji piłkarskiej, został ambasadorem projektu Bitcademy, którego celem jest wykorzystanie nowoczesnych technologii – blockchain oraz sztucznej inteligencji – w tworzeniu akademii piłkarskich oraz wspierania perspektywicznych, młodych piłkarzy.


Pomysł narodził się rok temu w głowach Polaków z Dolnego Śląska i ewoluował w stronę globalnej inicjatywy, która decentralizuje rynek piłkarski. „My budujemy akademie piłkarskie i portal blockchainowy, a kibice mogą bezpośrednio inwestować w młodych, perspektywicznych zawodników.” – wyjaśnia CEO, Tomasz Krzystek

„Narasta coraz większa frustracja wśród kibiców, którzy tak naprawdę przestali być częścią piłkarskiej gry. Gdzieś tam w chmurach są olbrzymie pieniądze Premier League i innych wielkich klubów, miliony płacone miesięcznie piłkarzom, ten świat trochę odjechał. Z drugiej strony tona fanów, która chciałaby poczuć się bliżej tego wszystkiego i kreować ten świat, nie tylko kupując bilety na mecz” i mówi „Dzięki naszym technologiom, trackerom, AI zawodnicy będą mieć atrybuty, które pomogą ocenić ich potencjał. Tokenizacja pozwoli dać im wartość, a blockchain zapewni przejrzystość sponsoringu”

Przez rok udało się stworzyć biznes plan, prototyp portalu (jest np moduł sztucznej inteligencji pomagający oszacować potencjał i rozwój zawodnika) oraz wybrać miejsca do postawienia pierwszych akademii. Obecnie nad projektem pracuje dwudziestoosobowy zespół ekspertów z rynku piłkarskiego i IT. „W naszym zespole są ludzie z całego świata. Ja jestem Amerykaninem włoskiego pochodzenia, ale są Polacy, Pakistańczycy, Keniczycy, Grek, Amerykanie, Brytyjczycy. Wszyscy się od siebie uczymy, tworzymy fantastyczny i uzupełniający się zespół.” – mówi Paul Loiacono, dyrektor operacyjny i dodaje „Przejezdzilismy tysiące kilometrów wybierając najciekawsze lokalizacje w krajach rozwiających się, ale także w Polsce. Mamy opracowany plan wdrożeń, najnowocześniejsze technologie i dobry background, do tego żeby wystartować jak naszybciej.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Projekt przyciąga też piłkarzy, którzy widzą w nim pro-społeczną inicjatywę „Decentralizujemy rynek umożliwiając fanom być bliżej sportu i wpływać na niego bezpośrednio. Pomagamy też dzieciakom, zwiększając ich szanse na osiągnięcie sukcesu w piłce nożnej. Wszyscy wygrywają.” – mówi Kamil Grosicki, który zdecydował się zostać ambasadorem marki.

Adrian Mierzejewski, obecnie grający w Chinach, dołączył do projektu już na samym początku „To świetna inicjatywa i coś bardzo nowego na rynku. Zmniejszamy dystans pomiędzy zawodnikami, a fanami sportu”

Obecnie firma przygotowuje się do STO (security token offering) i zbiera kapitał od inwestorów. Okno inwestycyjne rozpoczyna się w maju. Każdy może stać się częścią akademii piłkarskich. Minimum inwestycji to 150 USD. W zamian możliwość bezpośredniego kształtowania decyzji w firmie, dywidenda oraz oczywiście zyski na kontraktach. Wszystko oparte o blockchain.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here