Naga Markets

Kamienie naturalne i ich działanieJuż Marylin Monroe śpiewała, że diamenty są najlepszym przyjacielem kobiety. Jest w tym sporo prawdy. Kamienie szlachetne, bo o nich mowa, cechują się niesamowitym urokiem i blaskiem. Trudno byłoby znaleźć bardziej wdzięczny sposób na wyrażenie uczuć od podarowania wybrance biżuterii z unikalnym diamentem czy rubinem. Choć jego rozmiary są bardzo małe, jego wartość jest potężna. Czy wiesz, skąd biorą się kamienie szlachetne i jakie są jego znaczenia symboliczne? Jakie rodzaje kamieni szlachetnych doceniamy najbardziej i gdzie najczęściej je stosujemy? Treść poniższego artykułu odpowie Ci na te pytania.

Kamień szlachetny – czym jest i gdzie można go znaleźć?

Kamieniami szlachetnymi nazywamy rzadko spotykane odmiany niektórych skał i minerałów o dużej wartości. Są to tzw. kamienie jubilerskie, a charakteryzują się ciekawą, unikalną barwą, silnym blaskiem i niezwykłą trwałością i twardością. Odmian kamieni szlachetnych jest całe mnóstwo, a każdy z nich jest zupełnie inny i ma inną wartość. Najbardziej znanym i pożądanym kamieniem szlachetnym jest diament, który po odpowiednim oszlifowaniu staje się pełnym blasku brylantem wartym prawdziwą fortunę.

Wiele osób zastanawia się, skąd właściwie biorą się kamienie szlachetne. Są one wydobywane w wielu krajach świata, m.in. w Brazylii, Austrii czy Egipcie. Na świecie występuje ponad 4000 minerałów. Niektóre z nich po odpowiednim oszlifowaniu stają się prawdziwymi dziełami sztuki ze względu na swoje niezwykłe właściwości i walory estetyczne. To dlatego kamienie szlachetne są doceniane i pożądane na całym świecie, bez względu na kulturę i język. Nie ma chyba kobiety, która nie obróciłaby się w stronę wystawy z brylantami.

Kamienie szlachetne i ich znaczenie

Każdy kamień szlachetny ma swoje własne, unikalne właściwości i znaczenie. Jednym ze sposobów dopisywania znaczenia do konkretnego kamienia jest wzięcie pod uwagę jego barwy. Kamienie czerwone symbolizują oczywiście miłość, ale także odwagę czy żywiołowy temperament. Kamienie szlachetne o zielonym zabarwieniu natomiast symbolizują dobroć, płodność i nadzieję. Żółte kamienie to znak pogodnego usposobienia i mądrości, natomiast kamienie niebieskie to znak prawdy i młodości. Jako element biżuterii ślubnej często wybiera się białe i przezroczyste kamienie szlachetne, które symbolizują wierność i czystość, a do tego obiecują szczęście i harmonię.

Kamienie szlachetne i półszlachetne

Oprócz kamieni szlachetnych, a więc bardzo rzadkich i błyszczących, istnieją także tzw. kamienie półszlachetne. Od szlachetnych różni ich przede wszystkim częstotliwość występowania w przyrodzie – kamienie półszlachetne występują w niej częściej. Ponadto, połysk kamieni półszlachetnych jest mniejszy. Bogate są jednak ich walory estetyczne, choć wartość tych kamieni jest nieporównywalnie niższa od wartości kamieni szlachetnych w najczystszej postaci.Doskonałym przykładem pięknego kamienia, który nie jest kamieniem szlachetnym, ale ma wyjątkowy urok i wspaniałe właściwości jest krzemień pasiasty.

Najpopularniejsze kamienie szlachetne

Do zdecydowanie najpopularniejszych kamieni jubilerskich należy diament, zwany nawet królem. Jego nazwa pochodzi z języka greckiego oznacza “niezniszczalny”, co ma sporo wspólnego z prawdą – spośród wszystkich kamieni szlachetnych to właśnie diament jest najtwardszy. Po poddaniu go szlifowaniu, diament staje się brylantem, będącym bardzo częstą ozdobą pierścionków zaręczynowych czy obrączek ślubnych. Diament wyróżnia się niezwykłą przejrzystością i blaskiem, a romantyczna symbolika wierności i czystości dodaje mu uroku i nieskazitelnego piękna.

Innym bardzo chętnie używanym w jubilerstwie kamieniem szlachetnym jest rubin. Zachwyca swoją czerwienią w wielu odcieniach i jest jednym z najrzadziej występujących kamieni szlachetnych na ziemi.

Kobiety kochają także szmaragdy o niezwykłej zielonej barwie pełnej energii i dynamizmu. Biżuteria ze szmaragdem cieszy się ogromna popularnością i jest bardzo wartościowa.

NED

Rodzajów kamieni szlachetnych jest tak wiele, że nawet najbardziej sumienni uczniowie mają kłopot z zapamiętaniem ich wszystkich. Każdy kamień ma zupełnie inny wygląd i właściwości, brak tu monotonii, a możliwości zastosowania są niesamowicie szerokie.

Zastosowanie kamieni szlachetnych

Zdecydowanie najczęstszym zastosowaniem kamieni szlachetnych jest biżuteria. Każdy projekt, który zakłada zastosowanie kamieni szlachetnych jest gwarancją niepowtarzalnego efektu. Kamienie wykorzystuje się do pierścionków, naszyjników czy bransoletek, ale także do broszek, spinek czy innych elementów głównie kobiecego ubioru. Chcesz sprawić kobiecie przyjemność? Podaruj jej biżuterię z kamieniami szlachetnymi! To zawsze działa! Trudno o lepsze tłumaczenie ogromnej popularności kobiecej biżuterii z drogimi kamieniami.

Kamienie szlachetne wykorzystywane są do tworzenia nie tylko biżuterii, ale także różnego rodzaju elementów dekoracyjnych bądź ozdobnych. Dzięki niezwykłym walorom estetycznym, każdy przedmiot zawierający w sobie te połyskujące drobinki ma unikalny charakter. Dzięki temu, że kamienie jubilerskie są tak rzadko spotykane, są ekskluzywne i eleganckie.

Nie każdy wie, że kamienie szlachetne to również dobry sposób na inwestycję i źródło dochodu. Wartość kamieni jest ogromna i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić, a wręcz przeciwnie.

Artykuł partneraŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here