Naga MarketsKamień milowy Ethereum 2.0 - coraz bliżej 6 mln postawionych ETHEthereum 2.0 zbliża się do tego, co niektórzy nazywają kamieniem milowym w swojej krótkiej historii, a mianowicie 6 mln powierzonych etherów (ETH). Ethereum Launchpad, portal Ethereum 2.0 dla walidatorów do powierzania swoich monet, pokazywał w środę około 5,9 miliona postawionych ETH i prawie 180 000 walidatorów.

Sieć Ethereum 2.0 zyskuje coraz więcej walidatorów  

Wymieniona wyżej liczba ETH to średnio nieco więcej niż minimum 32 powierzonych etherów wymaganych do aktywacji oprogramowania weryfikującego i stania się węzłem weryfikującym w sieci. Po obecnych cenach, bycie walidatorem wymaga inwestycji ponad 66 000 USDWedług Ethereum Foundation, walidatorzy „są odpowiedzialni za przechowywanie danych, przetwarzanie transakcji i dodawanie nowych bloków do łańcucha bloków”.

Kiedy Ethereum 2.0 po raz pierwszy pojawiło się online w grudniu 2020 r., fundacja wymagała powierzenia co najmniej 524 288 ETH przed uruchomieniem sieci. Tak więc w ciągu sześciu miesięcy Ethereum rozrosło się o 10-krotnie więcej walidatorów niż minimalne wymagania sieciowe ustalone przez fundację w zeszłym roku.

ETH “przekazane” do depozytu przez walidatorów są obecnie warte ponad 12 mld dolarów. Odpowiada to iloczynowi blisko 180 000 walidatorów pomnożonej przez obecną cenę rynkową ethereum.

Walidator czy też weryfikator jest zakwalifikowany jako uczestnik sieci działający w dobrej wierze i mający interes w przestrzeganiu zasad i utrzymywaniu szkodliwych zachowań oraz złośliwego oprogramowania poza siecią ethereum.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Ci, którzy nie stosują się do protokołu sieciowego, przechodzą w tryb offline lub nie przeprowadzają dalej walidacji. Ryzykują także utratą postawionego etheru. Z kolei walidatorzy pomagający sieci w przestrzeganiu zasad i osiąganiu konsensusu podczas przetwarzania żądań od użytkowników, zdobywają nagrody przypisane im w blockchainie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | notowania pgnig | comarch akcje | bitcoin aktualności | ccc kurs | purple trading | dax index |


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here