Naga MarketsKalifornia: departament odpowiedzialny za regulację usług finansowych otrzyma wkrótce większe uprawnienia dot. nadzorowania branży kryptowalut.

  • Kalifornia chce nadać nadzorowi finansowemu większe uprawnienia dot. kryptowalut.
  • Stosowne przepisu mają zarówno lepiej monitorować rynek, ale też wspierać innowacje.

Kalifornia chce mocniej nadzorować rynek kryptowalut

Gubernator Kalifornii Gavin Newsom podpisał w piątek ustawę wprowadzającą do prawa stanowego, na mocy której Kalifornijski Departament Nadzoru Biznesowego zmieni nazwę na Departament Ochrony Finansowej i Innowacji.

Chodzi o ustawę AB 1864 wprowadzoną do obiegu przez Monique Limón dokładnie 7 stycznia. Ta ma wejść w życie 1 stycznia 2021 roku.

Co zmienia nowa ustawa?

Zmiany dadzą regulatorowi „nowe narzędzia do kształtowania regulacji wirtualnej waluty”, jak przekazał w wiadomości e-mail CoinDeskowi komisarz departamentu Manuel P. Alvarez.

Zgodnie z piątkowym komunikatem prasowym, nowe prawo Kalifornii dotyczące ochrony konsumentów zapewni też większe uprawnienia w zakresie egzekwowania praw, które mają chronić Kalifornijczyków przed „oszustwami inspirowanymi pandemią”. W praktyce oznacza to, że ​​departament będzie miał nowy organ regulacyjny, który rozpocznie walkę ze scamami lub nadużyciami stosowanymi przez nielicencjonowane usługi lub produkty finansowe.

Nowe prawo obejmie również utworzenie Biura ds. Innowacji Technologii Finansowych, które ma współpracować z nowymi branżami i rzecznikami konsumentów, aby zachęcać do promowania przyjaznych konsumentom innowacji i tworzenia miejsc pracy na tych rynkach. Ponadto zostanie utworzony nowy Dział Ochrony Finansów Konsumentów w celu monitorowania rynków z ramieniem badawczym, które będzie zajmować pojawiającymi się produktami finansowymi, takimi jak kryptowaluty.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here