Naga MarketsKalifornia może wkrótce utworzyć grupę roboczą, aby ma zbadać potencjalne korzyści płynące z technologii Blockchain dla stanu oraz przygotować przepisy, które pomogą wdrożyć tą technologię. 


Ustawa nr. 2658, wprowadzona w lutym 2018 r., uznaje, że ​​”rekord, który jest zabezpieczony technologią Blockchain, jest zapisem elektronicznym”.

Czym jest Blockchain?

Definiuje się też blockchaina jako „matematycznie zabezpieczoną, chronologiczną i zdecentralizowaną księgę lub bazę danych”, chociaż określenie to jest tymczasowe i wygaśnie przed styczniem 2022 r.

Grupę roboczą, której przewodniczący zostanie wyznaczony nie później niż 1 lipca 2019 r., będą stanowić członkowie z branży technologicznej, a także przedstawiciele pokrewnych dziedzin. Zainteresowane strony będą mogły wnieść wkład do grupy, która będzie wówczas odpowiedzialna za rekomendowanie zmian legislacyjnych dla prawodawcy stanowego. Zgodnie z projektem, grupa będzie dokładnie badać, w jaki sposób Blockchain może być używany przez rząd i lokalne firmy, jakie ryzyko może wynikać z jego używania i jakie może przynosić korzyści firmom i rządowi.  Grupa ma czas do 1 lipca 2020 r., aby przygotować swój raport, który ma “zawierać zalecenia dotyczące modyfikacji definicji Blockchain oraz zalecenia dotyczące zmian w innych sekcjach kodu, na które może wpływać wdrożenie Blockchain.”

Droga legislacyjna

Zarówno Senat stanowy, jak i Zgromadzenie Ogólne przyjęły projekt ustawy po trzecim czytaniu w poniedziałek, co oznacza, że ​​dokument powinien teraz przejść do gubernatora Jerry’ego Browna, który ma 30 dni na to, aby projekt ustawy stał się prawem lub zawetować go.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here