Naga MarketsPomimo paru ciekawych publikacji amerykański rynek zamknął sesję bez zaznaczonego ich wyraźnego wpływu. W sesji azjatyckiej najbardziej widoczny był dolar nowozelandzki, będący pod presją po gołębiej wzmiance w ostatnim komunikacie Banku Rezerwy Nowej Zelandii. Patrząc na dzisiejszy dzień, ciężko dostrzec ciekawsze publikacje z Europy, natomiast będziemy mogli poznać kilka drugorzędnych odczytów zza Oceanu.

14:15 – Rozpoczęte budowy domów (Kanada): Kanadyjski dolar porusza się wyżej pomimo wyraźnego spadku cen ropy naftowej, spowodowanego mniejszym od oczekiwań wczorajszym spadkiem zapasów ropy naftowej w raporcie DOE. Dzisiaj po południu będziemy mogli poznać dane dotyczące kanadyjskiego rynku nieruchomości. Oczekuje się, że wskaźnik rozpoczętych budów domów za lipiec prawdopodobnie pokaże dzisiaj 220 tysięcy w porównaniu do wcześniejszych 248 tysięcy. Odczyt prawdopodobnie nie powinien w znaczący sposób wpłynąć na Looniego, jednak być może pomoże kształtować oczekiwania odnośnie jutrzejszego raportu dotyczącego rynku pracy, który będzie najważniejszym wydarzeniem miesiąca dla traderów zainteresowanych dolarem kanadyjskim.

14:30 – Inflacja PPI i cotygodniowe claimsy (USA): Inflacja i dane dotyczące rynku pracy mogą prawdopodobnie dostarczyć danych pozwalających na nieco lepszy wgląd w krótkoterminowe perspektywy dla amerykańskiej waluty, która obecnie zmaga z kluczowym poziomem oporu w okolicach 95,00-95,45 dolarów. Od jakiegoś czasu amerykański rynek pracy jest silny. Oczekuje się, że dzisiejszy odczyt cotygodniowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych prawdopodobnie wyniesie 220 tysięcy, będąc tym samym tylko odrobinę wyższym niż poprzedni wynoszący 218 tysięcy. Wspomniane wartości oscylują wokół wieloletnich minimów. W tym samym czasie zostanie opublikowana inflacja PPI w ujęciu rocznym, która prawdopodobnie powinna utrzymać wartość z poprzedniej publikacji, czyli 3,4%. Wynik ten jest wyraźnie powyżej celu Fedu (tj. 2%), jednak wydaje się, że bank centralny bardziej skupia się na inflacji bazowej, która jest wyraźnie niższa. Oczekuje się, że dzisiejszy odczyt inflacji bazowej ponowi poprzedni wynik i utrzyma wartość 2,8%.

Na wykresie USDIDX można prawdopodobnie dostrzec potencjalną niedźwiedzią świecę. USDIDX zmaga się obecnie z poziomem oporu w okolicach $95,00-$95,45. Źródło: xStation5Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here