Naga Marketslogo-societe-generale-1

Societe Generale porównuje aktualną sytuację rynkową, a szczególnie pozycję EUR do kakofonii. Czy to określenie faktycznie odzwierciedla to co dzieje się w Europie?


Wczorajsze przedpołudnie rynek spędził na napędzanym optymizmem związanym z greckim porozumieniem kupnie EUR. Societe Generale zauważa ten sam optymizm w dzisiejszych nagłówkach prasowych i – co ważniejsze – w gwałtownym zawężeniu spreadu pomiędzy rentownościami europejskimi obligacjami. Jednak pomimo tego optymizmu EUR wciąż traci względem amerykańskiego dolara.

SocGen przyznaje, że nie jest pewien w jaki sposób Grecja wpływa na handel walutami – przynajmniej do momentu w którym będzie niemal pewny scenariusz Grexitu. W takim przypadku obecne na rynku silne oczekiwania kolejnej last-minute deal zostaną zastąpione przez łatwy do zauważenia na wykresie wybuch awersji do ryzyka.

n99Jednak zakładając, że rynek dostanie wyczekiwaną “umowę ostatniej szansy” przejdziemy do pytania, czy taka umowa może zostać ratyfikowana przez parlament wyłącznie jednego państwa. Nawet jeśli, nadal decydującą kwestią będzie nie to czy, ale kiedy będziemy potrzebować kolejnej takiej umowy – dodaje SocGen.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here