Naga MarketsBTC traci ponad 15 procent w kilka sesji. Coinbase powodem spadków kryptowalut?Wszystko co dobre nie trwa wiecznie – od tych słów można by zacząć opis obecnej sytuacji na rynku najpopularniejszych kryptowalut. Podczas ostatnich sesji można było odczuć znaczną presję wzrostową bitcoina czy etheru, które generowały zyski głównie na fali entuzjazmu wejścia na Wall Street głównej giełdy kryptowalut – Coinbase. Weekend przyniósł jednak bitcoinowi “kaca” po wcześniejszej “wzrostowej imprezie”, wywołująśc najsilniejszą deprecjację od lutego.

  • W poniedziałek widać odreagowanie głównych kryptowalut
  • Wcześniej jednak widać było bardzo silne spadki na rynku BTC oraz ETH
  • Pokłosiem tego jest sama giełda kryptowalut – Coinbase
  • Budowane na fali optymizmu rynkowego wzrosty zostają obecnie zniesione

BTC zalicza ponad 15 procentowy spadek wartości – ocucenie inwestorów po fali wejścia Coinbase?

Zdecydowanie można powiedzieć, że szalony rajd kryptowalutowy, który napędzany był jedynie z dnia na dzień w ostatnich tygodniach informacja o wejściu jednej z największych giełd kryptowalutowych na świecie – Coinbase na główny parkiet amerykański – został właśnie zniesiony.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zaraz po tym, jak giełda Coinbase zadebiutowała – rynek jeszcze podtrzymywał pozytywny wydźwięk wobec głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin oraz Ethereum. Obecnie jednak widać, że rozsądek zaczął brać górę, kiedy główne kryptowaluty tracą od 15 do nawet 18 procent.

wykres Kurs BTC H1 19.04.2021
Kurs BTC H1 19.04.2021

Przyczyny korekty jednak nie są przez wszystkich podzielane w ten sam sposób. Jedni twierdzą, że jest to spowodowane racjonalnością związaną z przesadną reakcją kryptowalut na wejście giełdy Coinbase, inni z kolei sadzą na wzrost wartości aktywów spekulacyjnych, na takich kryptowalutach jak dogecoin to zwykłe oznaki, że rynek aktywów cyfrowych staje się przesadzony i podatny na odwrót.

Jeszcze inni wskazywali na rozpowszechnianie strachu, niepewności i wątpliwości, lub FUD, jak opisuje to społeczność kryptowalutowa. FUD czyli (“Fear, Uncertainty, and Doubt”) zjawisko strachu i niepewności na rynku może być pokłosiem ostatnich spekulacji na temat kryptowalut przez Departament Skarbu USA związane z wykorzystaniem aktywów cyfrowych do prania brudnych pieniędzy. Ciążą one na notowaniach kryptowalut – co widoczne jest na wykresach najpopularniejszych z nich.

Na ten moment kryptowaluty ponownie wracają od odrabiania strat, jednak jeśli spadek faktycznie spowodowany był powrotem do racjonalności inwestorów, wówczas długo taki stan rzeczy może się nie utrzymywać.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here