Naga Markets

Kabel zmierza w kierunku podłogi. Czy nowa premier zdoła odczarować funta?Dzisiejsze słabe dane o PMI w usługach Wielkiej Brytanii (w sierpniu 50,9 pkt.) zostały przykryte przez emocje związane z wyborem nowego szefa rządu. Została nim Liz Truss, była minister spraw zagranicznych, co rynek zdał się już zdyskontować, a kurs GBP/USD nerwowo spogląda w kierunku dna z pandemii COVID 2020 r. Co więcej, dziś rano funt ustanowił dołek w okolicach 1,1443. Czy nowa premier pozwoli na odreagowanie i przerwanie złej passy?

GBP/USD nerwowo spogląda w kierunku 1,14

W poniedziałek rano popularny kabel ustanowił dołek w okolicach 1,1443, czyli zaledwie 35 pipsów powyżej dna z pandemii COVID z 2020 r. Bliskość tego wsparcia może sugerować możliwość odreagowania funta i choć rynek chętniej widziałyby na stanowisku premiera Rishiego Sunaka, przeciwnika Truss, tak nowa szefowa rządu pierwszymi deklaracjami może znacząco umocnić notowania waluty.Z drugiej strony wciąż silny dolar może powstrzymać szersze odreagowanie na parze GBP/USD, co w szerszej perspektywie może doprowadzić do zejścia poniżej 1,1408 (minimum z 2020 r.). Mimo mieszanych danych z amerykańskiego rynku pracy, jakie otrzymaliśmy w piątek, silny dolar nigdzie się nie wybiera, a rosnąca awersja do ryzyka, połączona z kolejnymi ruchami Gazpromu to świetne preteksty do kontynuacji rajdu przez zielonego.

Dziś kabel stara się bronić psychologicznej bariery 1,15, co wychodzi mu z mieszanym skutkiem, a najbliższe istotne wsparcie poza wspomnianą barierą, znajduje się dopiero przy 1,17. W tej perspektywie funt powinien kontynuować ruch w obrębie kanału spadkowego, oscylując wokół linii aktualnego trendu, która może doprowadzić go do rozstrzygnięcia (podłogi lub dalszej wyprzedaży w okolicy) 1,40.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl! Aktualny harmonogram i zapisy: Webinary edukacyjne
.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here