Naga Markets

Kabel kontynuuje konsolidację. Rynki czeka na zapiski FeduListopadowe szacunki indeksów PMI dla Wielkiej Brytanii również zaskoczyły pozytywnie, podobnie jak w przypadku strefy euro. Można to wiązać z łagodniejszą zimą i nadmiernym pesymizmem związanym z sytuacją na rynkach energii, jaki miał miejsce wcześniej. Niemniej raczej trudno odbierać te dane, jako jakiś sygnał zmiany trendu i tym samym rynki słusznie podchodzą do dzisiejszych danych z pewną rezerwą.

Kurs GBP/USD czeka na ruch dolara

Technicznie GBPUSD pozostaje w konsolidacji 1,1780-1,1960. Wskaźniki wskazują jednak na spore wykupienie rynku. W kolejnych godzinach karty będzie rozdawać dolar w kontekście zapisków FED.

Wykres dzienny GBPUSD
Wykres dzienny GBPUSD

Chociaż przekaz ze strony banku centralnego Nowej Zelandii wybrzmiał “jastrzębio” (podwyżka o 75 punktów baz., oczekiwania na kolejne 125 punktów baz. w ciągu 12 miesięcy, duża wrażliwość na wysoką inflację itd.), to zwyżka NZDUSD nie doprowadziła do wybicia oporu przy 0,62. Ba, kolejne godziny przynoszą wyhamowanie dynamiki wzrostu.

Wykres dzienny NZDUSD
Wykres dzienny NZDUSD

Perspektywa wieczornych zapisków FED może doprowadzić do wymazania dzisiejszej zwyżki, jeżeli informacje zostaną odebrane, jako “dolarowe”. W kolejnych dniach powinien też powrócić wątek sytuacji COVID w Chinach, jako podbijający nerwowość na rynkach.


Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKursy walut NBP. Ile kosztuje dolar, euro, frank i funt w środę 23 listopada 2022 r.?
Następny artykułGlobalna recesja przy wysokiej inflacji w 2023 roku, prognozuje UniCredit
Główny analityk walutowy w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska S.A. Ekspert w dziedzinie tematyki związanej z rynkiem FX – swoje długoletnie doświadczenie zdobywał pracując w czołowych domach maklerskich w Polsce (z DM BOŚ związany od 2009 r.), prywatnie inwestor giełdowy (choć z przerwami) od 1994 r. Zdobywca szeregu nagród na najlepiej typującego analityka (Puls Biznesu), ceniony komentator bieżących wydarzeń w ogólnopolskich mediach. W DM BOŚ publikuje cykliczne raporty dotyczące sytuacji rynkowej (m.in. Tygodnik FX), prowadzi też cotygodniowe, poniedziałkowe webinary dla klientów biura.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here