Naga Markets

Wielka Brytania przedstawia sprzeczne dane dot. sytuacji gospodarcej UKBrytyjski rząd zamierza bardzo mocno zmienić podejście do “mini” budżetu. Rząd ma zastanowić się z których planów cięcia podatków zrezygnować. Warto przypomnieć, że rynek miał bardzo dużo wątpliwości, co do finansowania tego planu, stąd wcześniejsza potężna słabość funta.

GBP/USD zyskuje niemal 1,5%, natomiast rentowności 10 letnich obligacji spadają o 50 punktów bazowych

Z drugiej strony warto wspomnieć, że mają to być jedynie propozycje dotyczące zmian w mini budżecie, dlatego większa zmienność na funcie może jeszcze nadejść.

Truss ma rozważać podniesienie podatku korporacyjnego w przyszłym roku, w celu sfinansowania niektórych założeń mini budżetu.

Źródło: xStation5
Źródło: xStation5

Redakcja poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułAiton Caldwell podsumowuje cele strategiczne i operacyjne realizowane w III kw. 2022 r.
Następny artykułRecesja, inflacja, zmienność rynków – Co prognozują największe firmy inwestycyjne świata?
XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here