Naga MarketsBarclays-Ross-Kingsland1Już w ten piątek, jak w każdy pierwszy piątek miesiąca poznamy najnowsze dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Przez wielu uważane za jedne z najważniejszych amerykańskich publikacji payrollsy zostaną opublikowane 6 maja o godzinie 14:30, ale analitycy Barclays już dzisiaj zdradzają swoje prognozy dotyczące tego odczytu.


Bank w swoich prognozach ograniczył się jedynie do publikacji suchych danych, które zdaniem analityków Barclays powinny zostać upublicznione w ten piątek.

Jak czytamy w rekomendacji, Barclays prognozuje wzrost zatrudnienia w sektorze pozarolniczym do 250 tysięcy. Wartość ta jest wyższa niż poprzednio opublikowane NFP (215 tysięcy) oraz średnia z pierwszego kwartału, która znajduje się na poziomie 209 tysięcy. Obecnie konsensus rynkowy dla piątkowego odczytu kształtuje się w okolicy 190 tysięcy, więc prognoza Barclays należy do jednej z najbardziej optymistycznych.

Bank przewiduje również wzrost o 0,3% (2,4%) w ujęciu miesięcznym (rocznym) średnich zarobków na godzinę w Stanach. Długość tygodnia pracowników nie powinna się zmienić i pozostać na poziomie 34,5 godziny. Te wartości są zgodne z obecnie obowiązującym konsensusem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here