Naga MarketsWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.

  • W ciągu tygodnia prace w USA straciło 853 tys. osób
  • Od początku kryzysu po zasiłek dla bezrobotnych zgłosiło się już ponad 70 mln Amerykanów

Już ponad 70 mln Amerykanów złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o kolejne 725 tys., w tygodniu kończącym się 5 grudnia 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 853 tys., co stanowi wzrost aż o 137 tys. w stosunku do zrewidowanego dodatnio do 716 tys. poziomu z poprzedniego tygodnia

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto zwrócić uwagę, że jest to już 38. tak znaczny wzrost ilości złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z rzędu. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich 38. tygodni tj. od początku koronawirusowego kryzysu o zasiłek dla bezrobotnych zwróciło się już 70,571 mln Amerykanów.

Kurs dolara jednym z najwiekszych przegranych sesji

Spoglądając na notowania popularnych walut dostrzec można, że powyższa publikacja nie przyczyniła się do powstania większej zmienności na notowaniach dolara amerykańskiego. Warto przy tym zwrócić uwagę, że USD osłabia się dziś w stosunku do większości walut grupy G8. Jego aprecjację dostrzec można bowiem jedynie wobec jena japońskiego i funta szterlinga.

Dane z godz. 14:40 | Źródło: finviz.com

Kurs funta odrzuca techniczny opór

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że wskutek niedawnych wzrostów rynek dotarł w okolice niezwykle istotnego poziomu oporu, gdzie już kilka dni temu pojawiła się silna reakcja podażowa. Jeżeli tylko trwające od tego czasu spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy ponownego przetestowania linii tendencji wzrostowej.

Zapraszamy na bezpłatny webinar: 7 kroków jak zbudować swoją strategię inwestycyjną

GBPUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMaksymilian Bączkowski chce w grudniu zarobić 250%! Live Trading w Comparic24.tv!
Następny artykułBanki z Wall Street uciekają z Londynu przez Brexit. Morgan Stanley stawia na Frankfurt
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here