Naga MarketsWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.

  • W ciągu tygodnia prace w USA straciło 860 tys. osób
  • Od początku kryzysu po zasiłek dla bezrobotnych zgłosiło się już ponad 61 mln Amerykanów

Już ponad 61 mln Amerykanów złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o kolejne 850 tys., w tygodniu kończącym się 1 września 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 860, co mimo, że stanowi spadek o 33 tys. w stosunku do poziomu z poprzedniego tygodnia, to jednak wciąż pozostaje jednym z najgorszych odczytów w historii.

Warto zwrócić uwagę, że jest to już 26. tak znaczny wzrost ilości złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z rzędu. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich 26. tj. od początku koronawirusowego kryzysu o zasiłek dla bezrobotnych zwróciło się ponad 61 mln Amerykanów.

Kurs dolara spada 4. dzień z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/JPY zauważymy, że dolar amerykański osłabia się w stosunku do jena japońskiego nieprzerwanie od początku tygodnia. Wskutek tak znacznej deprecjacji, kurs dolara znalazł się na najniższym poziomie od końcówki lipca br. i jednym z najniższych od pierwszej połowy marca br.

USDJPY Daily

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułI transza trwającej emisji DRAGO entertainment w wysokości 1 mln zł została zamknięta
Następny artykułPlay2Chill zapowiada nową grę!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here