Naga Marketsmężczyzna szukający pracyWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.

  • W ciągu tygodnia prace w USA straciło 1,48 mln osób
  • W ciągu 14. tygodni pracę w USA straciło ponad 47 mln osób
  • Amerykańska gospodarka skurczyła się o 5 proc.
  • Kurs dolara rośnie 3. sesję z rzędu

Bezrobocie w USA rośnie najszybciej w historii

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o kolejne 1,3 mln., w tygodniu kończącym się  20 czerwca 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 1,48 miliona. Mimo, że jest to spadek o 60 tys. w stosunku do poprzedniego tygodnia, to jednak wciąż pozostaje jednym z najgorszych odczytów w historii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto zwrócić uwagę, że jest to już 14. tak znaczny wzrost ilości złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z rzędu. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich czternastu tygodni pracę z powodu globalnej pandemii koronawirusa straciło aż 47,232 mln osób.

Amerykańska gospodarka skurczyła się o 5 proc.

Równocześnie Bureau of Economic Analysis (BEA) poinformowało, iż amerykańska gospodarka skurczyła się w pierwszym kwartale 2020 r. o 5 proc. Dla porównania, w IV kw. 2019 r. PKB USA zwiększył się o 2,1 proc. a w I kw. 2019 o 3,1 proc.

Fakt ten sprawia, że kryzys gospodarczy spowodowany wybuchem pandemii jest już największym kryzysem od kryzysu finansowego z 2008 i 2009 roku, kiedy to amerykańska gospodarka kurczyła się w skrajnym momencie o 6,4 proc.

– Spadek realnego PKB w pierwszym kwartale odzwierciedlał spadek PCE, inwestycji w nieruchomości prywatne, eksportu i inwestycji w nieruchomości niemieszkalne, które zostały częściowo skompensowane wzrostem wydatków rządu federalnego oraz wydatków władz państwowych i samorządowych – podano w raporcie.

Kurs dolara rośnie trzecią sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że rynek od pewnego czasu utrzymywał się na względnie stabilnym poziomie nieco powyżej technicznego wsparcia w wysokości 1,3515, gdzie już w miniony wtorek pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy wzrosty i jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby wzrosnąć nawet do 1,3740 CAD.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy cetryfikat

USDCAD Daily

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkcjonariusze Inpro zdecydowali o wypłacie 0,15 zł dywidendy na akcję za 2019 r.
Następny artykułAkcjonariusze Stalprofilu zdecydowali o wypłacie 0,07 zł dywidendy na akcję
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here