Naga Marketsmężczyzna szukający pracyWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.

  • W ciągu tygodnia prace w USA straciło 1,877 mln osób
  • W ciągu jedenastu tygodni pracę w USA straciło aż 42,626 mln osób

Bezrobocie w USA rośnie najszybciej w historii

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o kolejne 1,8 mln., w tygodniu kończącym się 30 maja 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 1,877 miliona, co mimo, że jest wynikiem o 249 tys. niższym od dodatnio skorygowanego wyniku sprzed tygodnia (2,126 mln), to jednak wciąż pozostaje jednym z najgorszych odczytów w historii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto zwrócić uwagę, że jest to już jedenasty tak znaczny wzrost ilości złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z rzędu. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich jedenastu tygodni pracę z powodu globalnej pandemii koronawirusa straciło aż 42,626 mln osób.

Kurs dolara w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że kurs dolara umacniał się w stosunku do jena japońskiego nieprzerwanie od minionego wtorku. Wskutek tej aprecjacji rynek pokonał horyzontalny opór w wysokości 107,95 i znalazł się na najwyższym poziomie od dwóch miesięcy.

W dniu dzisiejszym pojawiła się tu jednak reakcja podażowa i jeżeli tylko obecnie testowana strefa zostanie odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej.

Zapisz się na webinar: Wprowadzenie do inwestowania

USDJPY Daily

Autor poleca także:

invest

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPhoton Energy zbuduje sieć elektrowni na Węgrzech. Kurs akcji wystrzelił
Następny artykułNotowania miedzi nadal w kanale wzrostowym
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here