Naga MarketsPonad 398 tys. wniosków złożyli przedsiębiorcy, ubiegający się o skorzystanie z rozwiązań oferowanych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej – pakietu działań osłonowych dla firm narażonych na straty z powodu epidemii koronawirusa, poinformowało Ministerstwo Rozwoju (MR).

Coraz więcej przedsiębiorstw potrzebuje pomocy

“Według stanu na  8 kwietnia na godz. 7.00 mieliśmy 398 835 wniosków o skorzystanie z oferowanych przez nią rozwiązań, z czego:

– 288 421 – dot. zwolnienia ze składek do ZUS za marzec – maj 2020 r.

– 61 601 – dot. świadczenia postojowego dla osób prowadzących działalność gospodarczą;

– 3 974 – dot. dofinansowania do wynagrodzeń w okresie przestoju ekonomicznego, dofinansowanie do wynagrodzeń w okresie obniżonego wymiaru czasu pracy;

– 36 778 – dot. pożyczki dla mikroprzedsiębiorców;

– 4 028 – dot. świadczenia postojowego dla umów cywilnoprawnych;

– 4033 – dot. odroczenia lub rozłożenia składek ZUS bez opłat” – podało MR w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują

Rozwiązania, wspierające przedsiębiorców w związku z epidemią obowiązują od 1 kwietnia br.

W ocenie resortu, liczba zgłoszonych wniosków świadczy o tym, że “spotkały się już z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorstw”.

“Potwierdzają to również badania PIE, z których wynika, że ponad połowa (56%) ankietowanych przedsiębiorstw planuje skorzystać z dofinansowania do utrzymania pracowników w zatrudnieniu, przewidzianego w tarczy antykryzysowej” – czytamy w komunikacie.

Najbardziej zainteresowane tym rozwiązaniem są duże firmy (90% wskazań), a także sektor handlowy (63%). Liczba złożonych wniosków o postojowe przekroczyła 50 tys.

MR przypomniało, że tarcza koncentruje się na zapewnieniu bezpieczeństwa pracowników oraz zachowaniu płynności i ciągłości funkcjonowania przedsiębiorstw.

“Dofinansowanie miejsc pracy na postojowym lub w obniżonym wymiarze czasu pracy pozwala firmie zredukować koszty pracy od 60% do nawet 75%, co jest bardziej opłacalne niż ponoszenie kosztów zwolnień pracowników, a w przyszłości szkoleń i rekrutacji” – podkreślił resort.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here