Naga Marketsccf forex comparic giełda stock inwestycje green red up down exchangeZgodnie z najnowszą informacją prasową Metaquotes, platforma MetaTrader 5 wykonała istotny krok milowy, pokonując barierę 100 brokerów, którzy posiadają rozwiązanie w swojej ofercie. Jakiś czas temu przedsiębiorstwo rozpoczęło proces przejścia z MT4 na nowszą wersję, po 10 latach jej rynkowej dominacji.


Metaquotes przyśpiesza proces wyższymi prowizjami?

O ile dostawca popularnych platform tradingowych dla inwestorów detalicznych chwali się, że liczba brokerów, którzy decydują się na implementację MetaTrader 5 wzrasta z każdym tygodniem – najnowsi partnerzy to między innymi NAS Broker, Halifax Investment Services, ActivTrades, czy też Just2Trade – to jest w tym sporo zasługi nowych stawek prowizyjnych.

W pierwszej połowie grudnia Metaquotes zdecydował się bowiem podnieść miesięczną opłatę prowizyjną dla MT4, która w tym momencie jest aż czterokrotnie wyższa niż w przypadku jej młodszego kuzyna.

Jak twierdzi jeden z menedżerów ActivTrades, Ricardo Evangelista: „od pierwszych dni po uruchomieniu MetaTrader 5, traderzy oczekiwali na funkcjonalność hedgingu swoich pozycji. Jako, że opcja taka w końcu się pojawiła liczymy na wzrost zainteresowania najnowszą odsłoną MetaTradera, uzupełniając naszą ofertę właśnie o to rozwiązanie.”

O ile Metaquotes robi bardzo wiele, aby przyspieszyć tranzycję na najnowszą odsłonę swojej platformy, to traderzy detaliczni w ostatnich kilku latach niechętnie instalują MT5 na swoich komputerach. Branża przywykła bowiem do starego i sprawdzonego MT4 i wiele wskazuje na to, że masowe przenosiny – przynajmniej wśród traderów z dłużśzym stażem – nie będą miały miejsca zbyt szybko.

A jakie jest Wasze zdanie? Korzystacie z MetaTrader 5, czy dalej handlujecie w oparciu o wersję z numerem 4?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here