Naga MarketsWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.

  • W ciągu tygodnia prace w USA straciło 778 tys. osób
  • Od początku kryzysu po zasiłek dla bezrobotnych zgłosiło się już niemal 69 mln Amerykanów

Już niemal 69 mln Amerykanów złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o kolejne 732 tys., w tygodniu kończącym się 21 listopada 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 778 tys., co stanowi wzrost o 30 tys. w stosunku do zrewidowanego dodatnio do 748 tys. poziomu z poprzedniego tygodnia

Te artykuły również Cię zainteresują
Warto zwrócić uwagę, że jest to już 36. tak znaczny wzrost ilości złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z rzędu. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich 36. tygodni tj. od początku koronawirusowego kryzysu o zasiłek dla bezrobotnych zwróciło się już 68,993 mln Amerykanów.

Kursy walut stabilne w środę

Analizując obecną sytuację na notowaniach popularnych par walutowych zauważymy, że dzisiejsza zmienność jest dość znikoma. Mimo kilku istotnych raportów makroekonomicznych, kurs dolara amerykańskiego plasuje się gdzieś po środku stawi osłabiając się jena japońskiego, franka szwajcarskiego, euro i dolara nowozelandzkiego, a zyskują w relacji do funta szterlinga oraz dolarów kanadyjskiego i australijskiego.

Źródło: finviz.com

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułOżywienie gospodarcze bardziej “wynagrodzi” euro niż dolara – uważa analityk EBC
Następny artykułDan Schulman: PayPal wzmocni proces adopcji bitcoina
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here