Naga MarketsWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.

  • W ciągu tygodnia prace w USA straciło 751 tys. osób
  • Od początku kryzysu po zasiłek dla bezrobotnych zgłosiło się już 66,75 mln Amerykanów

Już niemal 67 mln Amerykanów złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o kolejne 732 tys., w tygodniu kończącym się 31 października 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 751 tys., co stanowi jedynie nieznaczny spadek o 7 tys. w stosunku do zrewidowanego dodatnio do 758 tys. poziomu z poprzedniego tygodnia

Warto zwrócić uwagę, że jest to już 33. tak znaczny wzrost ilości złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z rzędu. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich 33. tygodni tj. od początku koronawirusowego kryzysu o zasiłek dla bezrobotnych zwróciło się już 66,75 mln Amerykanów.

Kurs dolara największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 14:40 zauważymy, że dolar amerykański osłabia się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Jego największą deprecjację dostrzec można w stosunku do euro i dolara nowozelandzkiego.

Dane z godz. 14:40 | Źródło: finviz.com

Kurs euro rośnie najszybciej od lipca br.

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro zyskuje w relacji do dolara amerykańskiego już trzecią sesję z rzędu. Warto w tym miejscu zwrócić także uwagę, że dzisiejsza aprecjacja wspólnej waluty jest najsilniejszą od drugiej połowy lipca br.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

EURUSD Daily

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCherrypick Games odzyskało całą sumę zabezpieczenia swoich roszczeń od fińskiego komornika
Następny artykułPlay spodziewa się, że po przejęciu przez Iliad pojawi się nowa strategia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here