Naga MarketsWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.

  • W ciągu tygodnia prace w USA straciło 837 tys. osób
  • Od początku kryzysu po zasiłek dla bezrobotnych zgłosiło się już niemal 63 mln Amerykanów

Już niemal 63 mln Amerykanów złożyło wniosek o zasiłek dla bezrobotnych

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o kolejne 850 tys., w tygodniu kończącym się 26 września 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 837, co mimo, że stanowi spadek o 36 tys. w stosunku do poziomu z poprzedniego tygodnia, to jednak wciąż pozostaje jednym z najgorszych odczytów w historii.

Warto zwrócić uwagę, że jest to już 28. tak znaczny wzrost ilości złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z rzędu. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich 28. tj. od początku koronawirusowego kryzysu o zasiłek dla bezrobotnych zwróciło się już 62,751 mln Amerykanów.

Na uwagę zasługuje jednak fakt, iż obecny odczyt na poziomie 881 tys. złożonych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych jest najniższym od początku kryzysu spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa.

Kurs dolara spadł o ponad 13 groszy

Kurs dolara spadł w czwartek od rana o ponad 6 groszy, powiększając tym samym zasięg trwającej od wtorku deprecjacji do ponad 13 groszy. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, kurs dolara mógłby osunąć się w najbliższym czasie nawet do 3,78 zł.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView
Kurs dolara amerykańskiego wobec polskiego złotego (USDPLN) | Źródło: TradingView

Autor poleca również:


NAGA Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułKurs dolara spada 4. dzień z rzędu! Wszystkiemu winni są politycy
Następny artykułBloober Team i Forever Entertainment tworzą wspólną spółkę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here