Naga MarketsJuż niemal 36,5 mln osób w USA straciło pracę z powodu koronawirusaWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.

  • W ciągu tygodnia prace w USA straciło 2,981 mln osób
  • W ciągu ośmiu tygodni pracę w USA straciło aż 36,471 mln osób

Bezrobocie w USA rośnie najszybciej w historii

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o kolejne 2,5 mln., w tygodniu kończącym się 9 maja 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 2,981 miliona, co mimo, że jest wynikiem o 195 tys. niższym od dodatnio skorygowanego wyniku sprzed tygodnia (3,176 mln), to jednak wciąż pozostaje jednym z najgorszych odczytów w historii.

Warto zwrócić uwagę, że jest to już ósmy tak znaczny wzrost ilości złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z rzędu. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich ośmiu tygodni pracę z powodu globalnej pandemii koronawirusa straciło aż 36,471 mln osób.

Ilość zdeklarowanych wstępnie bezrobotnych w USA

Kurs funta spada od dwóch tygodni

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta osuwa się w relacji do dolara amerykańskiego niemal nieprzerwanie od dwóch tygodni. W wyniku tej deprecjacji rynek wybił już dołem z formacji trójkąta prostokątnego, co w naturalny sposób mogłoby przełożyć się do dalszych spadków GBP.

GBPUSD Daily

Autor poleca:


Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demoConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułMAE: spadek popytu na ropę będzie rekordowy
Następny artykułPKB Polski wyniesie 1,3% za I kw. Czy dane dobiją kurs złotego?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here