Naga Marketsmężczyzna szukający pracyWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych ze Stanów Zjednoczonych. Mowa tu oczywiście o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych.

  • W ciągu tygodnia prace w USA straciło 6,606 mln osób
  • W ciągu trzech tygodni pracę w USA straciło aż 16,78 mln osób
  • Dolar amerykański najsłabszą spośród walut grupy G8

Bezrobocie w USA rośnie najszybciej w historii

Jak wynika z najnowszego raportu Department of Labor, pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o kolejne 5,25 mln., w tygodniu kończącym się 4 kwietnia 2020 roku liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych uplasowała się na poziomie 6,606 miliona, co mimo, że jest wynikiem o 261 tys. niższym niż tydzień temu, to jednak wciąż pozostaje jednym z najgorszych odczytów w historii.

Poniżej historyczne zestawienie dostosowanych sezonowo jobless claims
Pełny raport dostępny pod linkiem

Warto zwrócić uwagę, że jest to już trzeci tak znaczny wzrost ilości złożonych wstępnie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych z rzędu. Okazuje się więc, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych, na przestrzeni ostatnich trzech tygodni pracę z powodu globalnej pandemii koronawirusa straciło aż 16,78 mln osób.

Dolar amerykański najsłabszą walutą G8

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 15:10 zauważymy, że dolar amerykański osłabia się dziś w stosunku do wszystkich pozostałych walut grupy G8. Największą jego deprecjację dostrzec można wobec dolara australijskiego.

Zapisz się na webinar: Zarządzanie ryzykiem jako dominanta sukcesu na rynku

Czwartkowa zmienność walut grupy G8 wobec dolara amerykańskiego
Dane z godz. 15:10 | Źródło: finviz.com

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEfekt Netflixa multiplikuje przychody CD Projekt
Następny artykułDolar słabnie czy rośnie, jaki jest kolejny krok? Oceniają duże banki
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here