Naga MarketsJuż jutro debiut na NewConnect spółki z branży gier VR - Incuvo Już dzisiaj na rynku NewConnect zadebioutuje kolejna spółka. Tym razem INC wprowadzi na rynek producenta gier VR – Incuvo. W tym dniu do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 13 053 735 akcji zwykłych na okaziciela serii A, B i D o wartości nominalnej 0,50 zł każda.

  • Uroczystość pierwszego notowania akcji Spółki rozpocznie się i będzie transmitowana za pośrednictwem YouTube GPW o godz. 11:30.
  • INCUVO S.A. będzie 374. spółką notowaną na NewConnect oraz 2. debiutem na tym rynku w 2021 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Incuvo wchodzi na małą GPW. Debiut spółki na NewConnect

Spółka obecnie przenosi do wirtualnej rzeczywistości na zlecenie Creepy Jar ich hit sprzedaży, grę Green Hell. Jest to gra typu survival, symulator przetrwania w dżungli. Projekt już jest na jednym z ostatnich etapów produkcji. Koszt produkcji wyniesie ok. 2,1 mln zł. Premiera Green Hell na VR planowana jest na III kwartał 2021 r. – wydaje się, że z uwagi na to, że gra stała się wielkim hitem, to powinno przyciągać inwestorów do jutrzejszego debiutanta.

– Spółka działa na rynku od 2012 roku. VR to dynamicznie rosnący i perspektywiczny rynek, na którym, dzięki premierom takich gier jak Blair Witch VR czy Layers of Fear VR – już udało nam się zająć istotną pozycję. Warto podkreślić, że Incuvo od dnia debiutu, będzie jedną z nielicznych spółek z rynku NewConnect, których specjalizacją jest tworzenie gier z obszaru Virtual Reality – mówi Andrzej Wychowaniec, prezes spółki.

Zgodnie z przyjętym modelem biznesowym spółki, portfolio Incuvo będzie zawierało zarówno tytuły zewnętrznych producentów, jak również autorskie projekty studia, bazujące na popularnych IP. Pierwszym tytułem VR-owym od Incuvo był psychologiczny horror – Layers of Fear. Produkcja, na zlecenie studia Bloober Team, jest już dostępna w wersji na Oculus Rift, Oculus Quest, Viveport i na platformie Steam. Aktualnie Incuvo pracuje nad wersją gry na PS VR.

 – Przed nami jeden z najważniejszych momentów w historii Incuvo. Debiut na rynku publicznym jest jednym ze strategicznych etapów  budowania naszej firmy, której celem jest dynamiczna działalność na rynku gier VR. Dołożymy wszelkich starań, aby efekty naszej pracy były dobrze oceniane przez obecnych i przyszłych akcjonariuszy. Giełda ułatwi nam transparentność na wyższym niż obecnie poziomie, co jest niewątpliwie ważne dla naszych aktualnych akcjonariuszy oraz da większą możliwość dotarcia do inwestorów i pozyskiwania kapitału na realizację naszych ambitnych projektów gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości – informuje Wychowaniec.

Incuvo stara się dywersyfikować swoją działalność i opiera model biznesowy na kilku filarach. Pierwszym z nich jest prowadzenie prac portingu gier studiów zewnętrznych na urządzenia VR na własny koszt w zamian za istotny udział w zysku ze sprzedaży. W tym właśnie modelu są prowadzone, wspomniane wyżej, prace nad grą „Green Hell”.

Drugim filarem, który znacząco zmniejsza ryzyko prowadzenia biznesu przez generowanie stałych przepływów pieniężnych, są prace w zamian za z góry ustalone wynagrodzenie i niewielki udział w zyskach ze sprzedaży. Obecnie w tym modelu Incuvo realizuje jeden projekt dla dużego zagranicznego wydawcy, który jest już na zaawansowanym etapie. Spółka ma za niego uzyskać wynagrodzenie istotnie przewyższające przychody ze sprzedaży za 2019 r.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Incuvo SA to katowickie studio z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu gier. Spółka powstała w 2012 roku. Przez lata studio zdobyło ugruntowaną pozycję na rynku międzynarodowym.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here